Na Giru je větší zábava. Peter Sagan porovnává Grand Tours

Peter Sagan | Foto: Marian Weyo / Shutterstock.com

Až ve třiceti si Peter Sagan střihl premiéru na italském Giru. Dokonce na něm po 15 měsících vyhrál etapu. Zkompletoval tak dokončení všech tří Grand Tours. Oproti Tour de France prý na Giru není takové napětí, což slovenskému pohodáři zřejmě vyhovuje.

Italský etapák ve Slovákovi probudil pocity nostalgie. Právě na Apeninském poloostrově strávil začátek kariéry v týmu Liquigas, naučil se jazyk a začal být věčným kliďasem.

Když jsme jeli přes Veneto, kde jsem začínal, bylo to velmi emocionální. Cítil jsem se zase jako doma. Itálie je opravdu nádherná. A Giro je oproti Tour, kde je obří tlak, větší zábava. Kdyby byla normální sezona, užil bych si ho ještě více,“ porovnával rodák ze Žiliny pro web Tuttobici.

Martínek byl blízko výhře, pak ho ale přejel americký obr

Premiéru v ruské organizaci ACA si ve čtvrtek večer odbyl český MMA zápasník Michal Martínek. Po roční přestávce od ostrého zápasení se bohužel ...

Pro trojnásobného mistra světa to byl obtížný rok. Stejně jako pro ostatní jezdce. Ale tenhle cyklistický fenomén našel extra motivaci, aby v nahuštěné sezoně mohl stihnout dva třítýdenní etapáky – Tour a Giro. S tím, že tyto dva závody dělila pauza jen čtrnácti dnů.

Sagan se letos na Staré dámě musel smířit s tím, že na Sama Benneta prostě nestačí. Byl to zvláštní pocit vidět v zeleném dresu někoho jiného, než cyklistu, který tento dres dovezl do Paříže hned sedmkrát. Na italském závodě si ale částečně spravil chuť.

Byla to divná sezona, ale jsem rád, že jsem po mnoha druhých místech mohl na Giru zvednout ruce k nebi,“ připomněl vítěznou sólo jízdu v desáté etapě do Tortoretu. Triumfem ukončil více než roční půst a umlčel všechny pochybovače.

Jsem se sebou spokojený, ničeho letos nelituji,“ sdělil jezdec týmu Bora Hansgrohe, který doufá, že se na Giro jednou vrátí. Ale jak sám přiznává, odjet za sezonu dva náročné etapáky, je nesmírně náročné. A přeci jenom roky přibývají.

Já jsem Maradona! Ten, který dává góly a dělá chyby

Geniální tlouštík. Málokterý fotbalista tak moc rozděloval tábor svých příznivců a odpůrců, ale v jednom se shodovali všichni. Argentinec Diego ...