Na sociálních sítích Gareth Bale tvrdě trénuje. Ve skutečnosti je zraněný a nehraje

Gareth Bale v roce 2018 ještě v dresu Realu Madrid, kde jeho kariéra postupně uvadala. | Foto: viewimage / Shutterstock.com

V pondělí vynechal trénink a požádal lékaře o rentgen, v úterý si na Instagram pověsil fotku z tréninku a pod ní si pochvaloval, jak dobře si zatrénoval. Už ve středu hrál ale Tottenham opět bez Garetha Balea… Zdá se, že trenér José Mourinho už ale nehodlá lakovat realitu na růžovo, tak jak to hráč udělal na sociálních sítích.

Velšský útočník zvučného jména toho za Tottenham v minulosti odehrál mnoho, působil tu od roku 2007 až do roku 2013, kdy přestoupil do Realu Madrid. A právě odsud se v září loňského roku vrátil do „svého“ Tottenhamu na hostování. Už tehdy to byl od klubu krok, který vzbuzoval rozporuplné emoce. Čekalo se, zda se kdysi zářivá, dnes už ovšem spíše pohasínající hvězda světového formátu může v Anglii znovu naplno rozzářit.

Po půl roce můžeme říct, že pravdu měli ti, kteří byli skeptičtí. Gareth Bale zatím za Tottenham odehrál pouze dvě celá utkání, z celkových 37 soutěžních zápasů zasáhl jen do dvaceti. Jinak je buď zraněný, nebo nemá formu. A jak řekl včera na tiskové konferenci kouč José Mourinho, jakkoliv se od začátku snaží vše kolem Balea držet pod pokličkou a nekomentovat, jak na tom je, jeho zvláštní úterní prezentaci na Instagramu přejít nemůže.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gareth Bale (@garethbale11)

„Bylo to v rozporu s realitou,“ okomentoval úterní fotku Garetha Balea z „dobrého tréninku“ Mourinho. Ten sice připustil, že instagramový post nemusel být tak úplně prací samotného fotbalisty, ale jasně řekl, že jeho sdělení bylo naprosto nepravdivé. Zdálo se totiž, že Bale je připraven ve středu proti Evertonu hrát. Skutečnost ale byla úplně jiná.

„Byl na rentgenu, ten žádné zranění neukázal. On se ale přesto necítil dobře. A trenéři ani lékaři nemohou jít proti pocitům hráče, protože ty jsou mnohem důležitější než ty naše. A tak prostě nebyl připraven hrát, takhle jednoduché to je,“ vrátil si Mourinho ke středečnímu zápasu FA Cupu, ve kterém Tottenham po divoké přestřelce prohrál s Evertonem 4:5 po prodloužení.

Co dál? Tottenham už dnes čeká zápas s lídrem Premier League Manchesterem City. Na otázku, zda bude moct Gareth Bale konečně nastoupit, odpověděl včera Mourinho lakonicky: „Jestli bude na zítřek připraven, bude zítra hrát.“ Takhle jednoduché a zároveň těžké to je.