„Takový můj, golfově řečeno, 'sweet spot' je odehrát dvacet turnajů. Toho se budu snažit držet. Je to skoro neuvěřitelné, že letos otevírám už šestnáctou sezonu mezi profesionálkami. Vede mě to k o to větší vděčnosti a pokoře. Ke všemu, co jsem díky golfu prožila, kolik jsem toho už zvládla, kde všude a s kým jsem hrála a co vše jsem díky Ladies European Tour a LPGA Tour zažila. O to víc se nové sezony nemůžu dočkat. Dobře vím, do čeho jdu, a protože velmi ráda cestuju, už teď se těším na místa, kde jsem ještě nikdy nebyla. Na nové destinace a nové turnaje. Je to skvělé, že se v kalendáři objevuje stále něco nového a tour představuje ženský golf v dalších částech světa,“ chystá se na sezonu Klára Davidson Spilková.
Jistou tradicí se v poslední době pro Davidson Spilkovou staly dva jarní swingy, australský a jihoafrický. To by se nemělo změnit ani letos. Ihned po turnaji v Rijádu by tak měla odcestovat do Nového Jižního Walesu a poté do Johannesburgu. Návrat do Evropy z první plánované části sezony tak plánuje (když nepočítáme krátké dubnové 'mezipřistání' v Praze) až po devíti turnajích, tedy na začátku května. Po téměř třech měsících cestování.
„V Austrálii nám v jarním swingu přibyl jeden významný turnaj, který se vždy hrál až na podzim. Je to super! Australské Open je jeden z jejich nejprestižnějších turnajů s vysokými odměnami a za účasti velkých hvězd z celého světa. Tentokrát se odehraje na hřišti Kooyonga v Adelaide, hlavním městě Jižní Austrálie. Jihoafrický swing letos končí netradičně na ostrově Mauricius. To bude pro všechny hráčky příjemné zpestření a fajn novinka. Na Mauriciu jsem nikdy nebyla, a pokud to půjde, ráda se tam podívám. Až poté se vydám do Maroka na svůj oblíbený turnaj Lalla Meryem, který se letos hraje až v květnu.“
Není to ale jen Mauricius, co je v kalendáři nového. Tour zamíří i do Las Vegas a v polovině roku na dvě významná místa: do anglického Lancashire na hřiště Royal Lytham & St. Annes a do dublinského The K Clubu.
„Na starobylém hřišti Royal Lytham & St. Annes v Lancashire, kde se odehraje letošní britské Open, jsem nikdy nehrála. Pokud se tedy na turnaj nedostanu díky postavení v žebříčku, chtěla bych zkusit alespoň kvalifikaci jako v loňském roce na US Open. Podobné to je s irským KPMG Open na hřišti The K Club. Už teď se o tomhle turnaji mezi hráčkami hodně mluví a každá z nás by si tam ráda zahrála. Účastnit se turnajů na hřištích, která hostila The Open nebo Ryder Cup, je totiž velká pocta. Jen si zahrát na tak krásných místech a v klubech s tak dlouhou tradicí je výjimečný zážitek.“
Pokud se vše vydaří, Davidson Spilková by ráda odehrála celou sezonu. Ta letos začne v polovině února a skončí s největší pravděpodobností až na konci listopadu. Podle svých slov má v plánu absolvovat minimálně dvacet turnajů s hlavním cílem vše odehrát se stejnou lehkostí a radostí jako v loňském roce.
„Vnímám, že bych letos zase o něco víc mohla využít nabytých zkušeností, a zároveň bych si přála zažívat tu lehkost a radost z loňska. Chtěla bych, aby tělo bylo zdravé, na turnaje jsem se stále stejně těšila a cítila se na hřišti tak dobře. Zažila jsem to minulý rok a je to můj hlavní cíl a přání pro ten letošní. Když se mi to bude dařit, věřím, že s tím přijdou i stejně dobré výsledky a celková spokojenost. Konec sezony je ještě daleko a stejně daleko jsem od něj i v myšlenkách. Tak jako hru chci brát ránu po ráně, tak i celou sezonu beru turnaj po turnaji a budu si užívat každou minutu na hřišti.“
Zdroj: TZ