Nedůstojná hra Conora McGregora

Takový obrázek Conora McGregora už prý neuvidíme. | Foto: ČTK/ZUMA/Gene Blevins

Když elitní irský zápasník MMA poprvé oznamoval konec své veleúspěšné kariéry, šokoval tím doslova celý svět. Nikdo si totiž UFC bez kontroverzního fightera neuměl pořádně představit. Comeback do klece tedy všechny nadchl. McGregor se ovšem časem rozhodl ohlásit konec i podruhé a nyní potřetí. Teď už ovšem smutní jen část těch, kteří MMA scénu sledují. Conorovi už totiž konec moc lidí nevěří.

Platí zde totiž známé pořekadlo o opakovaném vtipu. Skutečné hvězdy totiž takhle nekončí. Je samozřejmé, že si mohou svůj odchod do sportovního důchodu rozmyslet, popřípadě se z něj vrátit, ale nikdy to nezavání takovým kalkulem a směšností.

Je zcela jasné, že Conor o něco hraje. Jedni si myslí, že o peníze, druzí predikují, že mu jde pouze o mediální pozornost. Málokdo ovšem s definitivou dokáže říct, že tentokrát máme prudkému Irovi jeho “odcházení” věřit. Není totiž důvod, proč by se měl populární zápasník přestat věnovat tomu, co z něj udělalo celosvětovou celebritu.

Stejně jako my máme Karlose Vémolu, který pro MMA u nás udělal z bojovníků nejvíc, i když to mnozí slyší neradi, UFC má McGregora. On je Jordanem a Gretzkym svého sportu. Nikomu nevadí, že se nejedná o dvoumetrového zabijáka. Když se řekne jeho jméno, sportovní fanoušek okamžitě ví, kam si ho zařadit a ve většině případů vám i řekne, jak fighter vypadá.

Právě na tohle možná horkokrevný bijec nyní sází. UFC a její šéf Dana White určitě nestojí o to, aby Conor skončil. Dobře nastartovaný byznys kolem MMA by se sice nezastavil, ale rozhodně by utržil pořádnou ránu. Potetovaný Ir totiž dokázal prodat cokoliv, co bylo spojené s jeho jménem a navíc, nebál se žádné výzvy. Důkazem budiž boxerský zápas s Floydem Mayweatherem.

Conor McGregor opět oznámil konec s MMA. Je to tentokrát doopravdy?

Hvězda smíšených bojových umění Conor McGregor potřetí během čtyř let oznámil konec kariéry. O svém konci v kleci informoval bývalý šampion ...

Někteří zápasníci po zprávě o Conorově konci měli jasno. Napsal ji na sociální sítě brzy ráno, takže se dá počítat s tím, že byla jen důsledkem nějaké velmi vydařené party. Nebylo by divu, nikdo si totiž o McGregorovi nemyslí, že by byl svatoušek, který dodržuje večerku a před spaním pije meduňkový čaj. Najdou se však i tací, pro něž je konec šampiona jasnou věcí.

Jak celá eskapáda dopadne, ví pouze sám zápasník. Rozhodně ovšem musí počítat s tím, že pokud se potřetí vrátí do klece, moc důvodů k oslavám nebude. I hry s fanoušky totiž mají svá pravidla. Jestli skutečně ke comebacku dojde, další konec kariéry Conora McGregora bude zajímat už pouze ty nejvěrnější.

Komentáře