Nej Sportovec roku 2020: Forejtek versus Ledecká

Ester Ledecká slaví první triumf v super-G v rámci Světového poháru. | Foto: Profimedia.cz

Kdo je Nej Sportovec roku 2020? Redakce internetového sportovního magazínu NaStartu.cz připravila anketu, v níž o tom nejlepším rozhodnete právě vy. Koho svým dnešním hlasováním pošlete mezi nejlepších osm? Tenistu Jonáše Forejtka, nebo lyžařku a snowboardistku Ester Ledeckou?

Šestnáct sportovních výkonů, šestnáct jmen. Ale nejlepší může být jen jeden. Kdo se stane Nej Sportovcem roku podle čtenářů NaStartu.cz? Od 3. do 10. února přinášíme osm osmifinálových dvojic a vy svým hlasováním na FB stránce NaStartu.cz  rozhodnete, kdo postoupí do čtvrtfinále.

Startuje Nej Sportovec roku 2020. Vyberte toho nejlepšího!

Kdo je Nej Sportovec roku 2020? Redakce internetového sportovního magazínu NaStartu.cz připravila anketu, v níž o tom nejlepším rozhodnete právě ...

V prvním osmifinálovém duelu zvítězil hokejista a vítěz Stanley Cupu 2020 Ondřej Palát, který v duelu s Martinou Sáblíkovou získal 55 procent hlasů. Druhý duel jednoznačně ovládla zápasnice Adéla Hanzlíčková, která se utkala s vodním slalomářem Jiřím Prskavcem. Třetím postupujícím se stal fotbalista Tomáš Souček, jehož jste poslali do čtvrtfinále na úkor zápasníka MMA Jiřího Procházky. Do dalšího patra pyramidy se dostala i biatlonistka Markéta Davidová, když porazila golfistu Ondřeje Liesera. V čistě ženském souboji pak možná nečekaně zdolala judistka Renata Zachová tenistku Petru Kvitovou. Útočník Bostonu Bruins David Pastrňák doslova přejel cyklistu Josefa Černého. V sedmém osmifinále předvedl své kvality zápasník MMA David Dvořák, ten si poradil s dráhovým cyklistou Tomášem Bábkem.

Aktuálním, v pořadí už osmým dějstvím naší anketní pyramidy je duel mezi talentovaným devatenáctiletým tenistou Jonášem Forejtkem a zimní stálicí Ester Ledeckou. Kdo se probojuje mezi nejlepší osmičku?

Jonáš Forejtek má ve svých devatenácti letech všechno před sebou. Ale to nic nemění na tom, že sezona 2020 byla v jeho případě průlomová. Protože dovolit při své premiéře na okruhu ATP bývalé světové trojce Marinu Čiličovi jen pět gamů a smáznout ho 6:3, 6:2 je něco, co si Forejtek může zaznamenat do svého sportovního životopisu. Vítěz juniorky na US Open v singlu a Australian Open a Wimbledonu v deblu v sezoně 2019 prožil vstup mezi elitu, který i přímo ATP označila za nezapomenutelný a Forejtka pak za hráče budoucnosti. A i když je zatím nejvyšší umístění na žebříčku 323. příčka, nikdo nepochybuje, že Forejtek míří na nejvyšší pozice.

Snowboard, nebo lyže? Ester Ledecké je to už nějakou dobu úplně jedno. Pod vedením trenéra Tomáše Banka si počíná, jako kdyby se narodila v Aspenu se sjezdovkama na nohách. A rok 2020 v jejím podání? Kdyby nic jiného, tak prosincové vítězství v super-G ve Světovém poháru je prostě fantazie. Zvlášť, když ve Val d’Isere zaskočila o tři setiny Švýcarku Corinne Suterovou. Dokázala tak, že její zlatá medaile ve stejné disciplíně na olympiádě v Pchjongčchangu nebyla náhodná a patří mezi absolutní světovou špičku. V sezoně 2019-2020 byla ve svěťáku celkem pětkrát mezi nejlepšími pěti, z toho třikrát na bedně. Prosincové Val d’Isere naznačilo, že se bude dařit i v sezoně 2020-21.

Jonáš Forejtek, nebo Ester Ledecká? Rozhodněte o tom v osmifinále ankety Nej Sportovec roku 2020!