Neskandujte „Berbr ven“ aneb Smějeme se s Romanem Berbrem

Ilustrační obrázek | Foto: Shutterstock

Místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr je pouhých pár hodin v cele předběžného zadržení a pravděpodobně se teprve dozvídá, jakému obvinění čelí.  Češi na sociálních sítích ale zareagovali prakticky okamžitě svojí typickou formou. Vtipy a sarkastickými komentáři se to na českém Twitteru jenom hemží.

Jedním z námětů pro různé šprýmy a ironické šťouchance se stal už téměř zlidovělý pokřik fotbalových fanoušků „Berbr ven“. Takto ho například využil sportovní komentátor České televize Michal Dusík.

Na fakt, že se fotbalové soutěže v České republice momentálně zastavily, a tak nemají fanoušci možnost sledovat žádné zápasy, narazil další z uživatelů Twitteru.

Nezapomnělo se ani na oblíbenou obhajobu ala politické procesy 50. let, kterou často používají v podobných případech veřejně exponované osoby.

Že se nejen český fotbal dostává do povědomí veřejnosti také jako prostředí, kde se dějí nekalé věci, připomněl politický komentátor, fotbalový fanoušek a tvůrce pořadu Seznam Zpráv Šťastné pondělí – Jindřich Šídlo.

Jaromír Bosák, slavný to sportovní a hlavně fotbalový komentátor, si tuto příležitost také nemohl nechat ujít. Jeho ironický komentář připomněl také debatu o tom, zda se pro cinknuté zápasy dá nacvičit i úvodní los…

No a známý český herec Ladislav Hampl, který mimo jiné hraje za tým Real Top Praha, si díky svému vtipnému tweetu zajistil na této sociální síti velký nárůst sledujících. A jelikož mu k tomu pomohla pointa postavená na ministrovi zdravotnictví, nezapomněl později poděkovat slovy: Díky plukovníku!