Nevyhnutelné. V Manchesteru se těší na Messiho

Lionel Messi je v Barceloně od roku 2001. | Foto: Christian Bertrand / Shutterstock.com

Hotová věc? Ano. Dokonce nevyhnutelná. Přesně takhle píše britský tisk o spojení Lionela Messiho a Manchesteru City. K transferu by podle mnoha indicií mohlo dojít už teď během lednového přestupového okna.

Premier League umožňuje přestupy od 2. ledna do 1. února. Španělská La Liga otvírá přestupové okno zítra – v pondělí 4. ledna. A podle všeho by právě mezi těmito soutěžemi mělo dojít k pohybu, který přepíše fotbalovou mapu. Manchester City už dlouho pokukuje po Lionelu Messim a ten se netají tím, že je připravený opustit Barcelonu. A protože mu po sezoně končí smlouva, je v zájmu Barcelony vyřešit Messiho budoucnost co nejdříve.

Dejte mu jeho bramborový salát! Fanoušci reagují na Součkův rozhovor

Zase ten Souček! Český dlouhán, který se před rokem vydal do anglického West Hamu, opět zazářil, když gólem v posledních minutách rozhodl o ...

Důkazy pro Messiho přestup do City jsou zatím nepřímé. Je to dlouhodobý zájem anglického klubu, který kolem Messiho už nějakou dobu krouží. Je to Messiho nespokojenost s aktuálním děním v Barceloně. Je to finanční situace Barcelony, které by se injekce v podobě top přestupu více než hodila. A čerstvě je to prodloužení trenérského kontraktu Pepeho Guardioly, který se s Messim skvěle zná z Barcelony a rozumějí si spolu.

Právě poslední bod znamená, že britský tisk považuje Messiho stěhování na Ostrovy za hotovou věc. Mluví se o dvouleté smlouvě a úkolu, který zní, že klub nutně musí uspět v Lize mistrů. „Messi a Guardiola? Tohle spojení je prostě nevyhnutelné,“ reaguje populární a obvykle dobře informovaný web Talksport.

Podle bývalého hráče City Trevora Sinclaira je Messiho angažování klíčem k prosperitě klubu. Stejně jako nová smlouva Guardioly, který si upevnil pozici v klubu a má momentálně sílu ukazovat si, koho chce přivézt. Včetně Messiho. „Začínáme se bavit o velkých věcech. Ne o tom, že Guardiola získá titul. Teď mluvíme o tom, že tým bude útočit na sto bodů v tabulce, vítězství v pohárech a hlavně dlouhodobé dominanci v Premier League,“ tvrdí Sinclair.

Byla by to velká věc pro všechny strany. Už jenom proto, že třiatřicetiletý Argentinec Lionel Messi je spojený s Barcelonou od roku 2001.

Fotbalista inseminátor aneb Netradiční přivýdělek německého střelce

Fotbalisté mají mimo hřiště různé koníčky. Někteří dokonce pronikli i do světa byznysu. Andrés Iniesta má svoji značku vína, Zlatan Ibrahimovič ...

Becky Hammon přepsala historii. Jako první trenérka vedla tým NBA

K basketbalovému týmu San Antonio Spurs přišla už v roce 2014. Stala se asistentkou hlavního kouče. Když byl ale Gregg Popovich v posledním ...