Nové Město opět hostí světový biatlon. Dnes startuje štafeta žen

Vysočina Arena je připravená. | Foto: Petr Slavík / Biatlon.cz

Takřka do roka a do dne se Světový pohár v biatlonu vrací do Nového Města na Moravě. Tribuny bohužel zůstanou znovu prázdné, ale to neubírá českým reprezentantům na motivaci, aby se předvedli na domácích tratích v co nejlepším světle a potěšili fanoušky u televizních obrazovek.

Čeští biatlonisté měli po individuálním týdnu sraz v pondělí už v Novém Městě na Moravě, kde společně povečeřeli. Tým bydlí tradičně v malém Penzionu Vrchovina, ze kterého je to zhruba čtvrt hodiny chůze do Vysočina Areny.

Češi mají celý penzion pro sebe, díky čemuž můžou bydlet sportovci po jednom. Personál hotelu podstupuje v pravidelném intervalu testy na covid-19.

Členové týmy stihli tento týden už dva PCR testy. Jeden v pondělí před odjezdem do Nového Města, druhý v úterý večer už v dějišti Světového poháru. Testy probíhají v nové sportovní hale.

Na Vysočinu zatím nedorazil servisman Vojtěch Prášil, který je v domácí karanténě. S testováním lyží tak zatím pomáhají trenéři a také Jan Matouš. K týmu se připojila masérka Klára Siegelová, která nahrazuje Barboru Pyrochtovou. Na místě je také lékař Libor Vítek.

Ve středu večer všichni popřáli trenérovi Jiřímu Holubcovi k 55. narozeninám. Stylově dostal dva dorty s číslem 5. Další dary slíbily české biatlonistky doručit ve čtvrteční štafetě.

Markéta Davidová je mistryní světa!

Česká biatlonistka Markéta Davidová načasovala běžeckou i střeleckou formu vynikajícím způsobem a dnes se ve Slovinsku stala mistryní ...

Podmínky v Novém Městě

Během tréninkových dnů teploty stoupaly nad deset stupňů. Jezdilo se v krátkých rukávech, trať byla rozbředlá. „V úterý byla trať na trénincích přimrzlá a na slunci to teklo. Ve středu už to bylo stejnoměrné, všude rozměklé,“ říká servisman Milan Faltus.

Zásoby sněhu jsou však velké, vyšší teploty tak závody nijak neohrozí.

Teplo bude i ve čtvrtek, navíc má i trochu pršet. „Čekáme, že na začátek štafety holek bude trať rozbředlá, i když by měla být po úpravách v lepším stavu než během tréninků. Postupně by měla přimrzat,“ dodává Faltus.

V dalších dnech teploty klesnou, v pátek může i lehce sněžit.

Prvním závodem bude dnešní štafeta žen, která startuje pět minut po čtvrté hodině odpolední. Chybět v ní určitě nebude Markéta Davidová, která z nedávného mistrovství světa přivezla zlatou medaili z vytrvalostního závodu.

„Vzhledem k tomu, jaká jsou v Česku opatření, jsem zlatou medaili nijak neoslavovala. Trošku jsem odpočívala, ale pak už jsme zase trénovaly. Celou sezónu závodíme bez fanoušků, takže to tady pro nás není nic nového. Je tady ticho, normálně by tu byly tribuny hodně slyšet. Možná bude výhoda, že na nás nebude takový tlak, ale stejně bychom tu fanoušky raději měli. V Novém Městě jsme ještě v mládežnických letech měly České poháry, v zimě to pro nás byl druhý domov. Mám to tu ráda, i v létě jsou tu super podmínky k přípravě,“ prozradila Davidová.

Hanka Kynychová: Liposukci bych nikdy nepodstoupila, chci být autentická

Známá cvičitelka Hanka Kynychová na sociálních sítích fanouškům přiznala, že během koronavirové pandemie přibrala tři kila. Její fitness centrum ...

Program závodů

4. 3. – 16:05 – štafeta žen
5. 3. – 15:20 – štafeta mužů
6. 3. – 11:00 – sprint žen
6. 3. – 15:40 – sprint mužů
7. 3. – 12:00 – stíhací závod žen
7. 3. – 16:00 – stíhací závod mužů

Druhý podnik Světového poháru v Novém Městě na Moravě začne 11. března.

Zdroj: Biatlon.cz

Glosa přes čáru: Děti už se mohou těšit na sport! Babiš napsal tweet a Hnilička ho sdílel

Dnes a denně vyzařuje z premiéra Andreje Babiše všeobjímající péče o blaho a zdraví občanů. A včera tato záře dopadla také na statisíce dětí, ...