Nudil se Pastrňák v karanténě? Hokejový svět reaguje na Pastu juniora

David Pastrňák proti Petru Mrázkovi v srpnu 2020. | Foto: Profimedia.cz

Nejlepší český sportovec loňského roku David Pastrňák bude otcem. Po operaci kyčle a následné rekonvalescenci měl dostatek času, což zřejmě vedlo až k početí Pasty juniora. O radostné novince informovala jeho přítelkyně Rebecca Rohlson na Instagramu. Jak reagoval hokejový svět?

„Karanténa se projevila… obrovská gratulace!“ napsal jeden z fandů na facebookové stránce Milujeme hokej, zatímco další fanoušek zavtipkoval, že to forvardu Bostonu Bruins zkrátka střílí i mimo led. Na něm se Pastrňák stal v loňské sezóně společně s Alexandrem Ovečkinem nejlepším střelcem NHL.

„V Česku vášnivá debata o výchově hokejových talentů a mezitím David Pastrňák… jde svou vlastní cestou. Well done!“ poznamenal hokejový komentátor Robert Záruba. O tom, že by měl být mladý Pastrňák také hokejista, fanoušci nepochybují a většina z nich má na sociálních sítích jasno: „Pasta senior a Pasta mladší v Bostonu, to by mohlo klapnout,“ zamýšlel se další fanoušek.

Čtyřiadvacetiletý hokejista se svou švédskou přítelkyní Rebeccou se rozhodli oznámit očekávání prvního potomka ve velkém stylu. Ve videu společně vystřelují konfety, jejichž barva naznačuje, jaké pohlaví by dítě mohlo mít. Po šesti kolech byl stav vyrovnaný – pár vystřelil tři modré konfety a tři růžové. Rozhodovalo se tedy v prodloužení, kdy sedmá konfeta oznámila, že se v dresu českého nároďáku za 20 let bude (doufejme) prohánět další Pastrňák.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rebecca Rohlsson (@rohlsson)

 Rodák z Havířova v loňské sezoně nasázel za Boston 48 gólů, a kdyby nebyla sezóna utnutá kvůli koronaviru, zřejmě by překonal i metu 100 bodů v základní časti. Za veleúspěšnou sezónu si vysloužil ocenění Sportovec roku, kdy za sebou nechal obojživelnici Ester Ledeckou nebo rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou.

Sezona zámořské NHL startuje ve středu 13. ledna, nejlepší český hráč si ale musí ještě dát chvíli pohov. V září absolvoval operaci kyčle a nyní začíná pomaličku trénovat. Některá média informují o tom, že by svůj start mohl stihnout už v únoru. Každopádně se teď vždy vysmátý Pasta musí soustředit na předotcovské povinnosti.

Rally Dakar má za sebou den volna, dnes začal dvoudenní maraton

Rally Dakar je v polovině, respektive dnes vstupuje do svojí druhé poloviny. V sobotu dakarská karavana parkovala nedaleko saudskoarabského města ...