Oktagon 18: Galavečer, na kterém ani jeden zápas neskončil na body

Oktagon 18 v Brně. | Foto: Oktagon MMA

Další galavečer československé organizace smíšených bojových umění Oktagon MMA se v sobotu odehrál v Brně. A diváci u televizorů si mohli vychutnat deset zápasů, ve kterých ani jednou nedošlo na verdikt bodových rozhodčí. Všechny duely skončily předčasně včetně toho hlavního, ve kterém v průběhu třetího kola Jozef Wittner ukončil Roberta Pukače via TKO. Zvítězili také další favorité jako Leo Brichta nebo Lucia Szabová v jediném ženském střetnutí na sobotní kartě. 

Hlavní zápas večera obstarali dva slovenští bojovníci, kteří za sebou měli shodně prohru v minulém utkání. Jako jediní se v Brně dostali až do třetího kola, ve kterém „vstal z mrtvých“ Jozef Wittner. Ten totiž ve druhém dějství nezažil dobré chvíle, schytal hned na úvod několik tvrdých úderů a po zbytek kola se jen bránil. Jenže v závěrečné třetině zápasu se mu povedlo Pukače posadit na zadek tvrdou zadní a pak už svého soupeře zasypal sérií úderů na zemi, po kterých Pukač odklepal.

Jozef Wittner zvítězil v hlavním zápase večera / Foto: Oktagon MMA

Leo Brichta vstupoval do zápasu proti Polákovi Mateuszi Makarowskimu jako favorit a tuto roli jednoznačně potvrdil. Hned od úvodního gongu vlétl na soupeře v neuvěřitelném tempu, následně ho dostal na zem, kde polského borce ukončil škrcením. Po turnaji si na tiskové konferenci vysloužil od promotérů bonus za výkon večera v hodnotě 50 tisíc korun.

Leo Brichta svého soupeře po zdrcujícím úvodu uškrtil na zemi. / Foto: Oktagon MMA

Vítězka čtvrté řady Oktagon Výzvy Lucia Szabová a proti ní Litevka Anželika Petkevičiūtė, která vzala zápas na poslední chvíli. Takové bylo složení jediného ženského zápasu sobotního večera. Favoritka byla jasná, a jak se předpokládalo, tak se také stalo. Szabová zvítězila na armbar za necelou minutu.

Lucie Szabová opět potvrdila svoje kvality. / Foto: Oktagon MMA

Kompletní výsledky všech deseti zápasů:

1. Gabal vítězí v 2. kole nad Muchou na submisi
2. Hvězda vítězí v 2. kole nad Lukačovičem na TKO
3. Fošum vítězí v 1. kole nad Maném na TKO
4. Holota vítězí v 1. kole nad Elderbievem na TKO
5. Peňáz vítězí v 1. kole nad Jevickým na TKO
6. Fajk vítězí v 1. kole nad Dobou na submisi
7. Minda vítězí v 1. kole nad Dittrichem na TKO
8. Szabová vítězí v 1. kole nad Petkeviciute na submisi
9. Brichta vítězí v 1. kole nad Makarowskim na submisi
10. Wittner vítězí ve 3. kole nad Pukačem na TKO (submision by punch)