Pastrňák a Kubalík ukázali NHL, jak se střílí góly

David Pastrňák, tahoun Boston Bruins | Foto: ČTK/AP/Mark Humphrey

Hned dvojice českých útočníků letos ovládla střelecké tabulky kanadskoamerické NHL. David Pastrňák se společně s Alexandrem Ovečkinem stali nejlepšími snajpry zkrácené základní části. Mezi nováčky zazářil Dominik Kubalík ze Chicaga. 

Marice Richard Trophy letos říká pane útočníkovi Boston Bruins Davidu Patrňákovi. Český forvard ji získal jako teprve druhý našinec po Milanu Hejdukovi, který pře sedmnácti lety řádil v dresu Colorada Avalanche. Pardubický odchovanec tehdy dokázal v 82 zápasech skórovat padesátkrát.

Novináři zvolili Jágra nejlepším pravým křídlem v historii NHL

Jaromír Jágr posbíral už mnoho ocenění, ale konkrétně tohle ho muselo velmi potěšit. Zámořští novináři ho totiž v hlasování o nejlepší pravé ...

Pastrňákovi na 48 gólů, které dokázal vstřelit i kapitán Washingtonu Alex Ovečkin, stačilo 70 zápasů. Víc jich totiž kvůli pandemii koronaviru letos v základní části NHL nenabídne. Zatímco střelec Bruins slaví svou první trofej pro nejlepšího střelce, ruský útočník si připisuje již devátý triumf.

Mezi nováčky se vyznamenal další z Čechů, Dominik Kubalík. Mladý hráč z Chicago Blackhawks si ve své premiérové sezóně připsal 30 gólů, s 46 kanadskými body se navíc stal třetím nejproduktivnějším nováčkem.