Podle právníka Glena Kamary nemyslí UEFA boj s rasismem vážně

Ondřej Kúdela v konfliktu s Glenem Kamarou. | Foto: Profimedia

Za alibistický a pouze symbolický považuje právník finského fotbalisty Glena Kamary zákaz startu v jednom pohárovém utkání pro Ondřeje Kúdelu.

Vyšetřování kauzy údajného rasismu, ale také napadení slávistického hráče po zápase Evropské ligy v Glasgow pokračuje, jednozápasová stopka je prozatímním trestem. Kúdela by ale ve čtvrtečním zápase Evropské ligy proti Arsenalu stejně nenastoupil, potýká se s následky zranění, které si přivezl z reprezentačního srazu.

Nechutná Slavia, hřímá kouč Glasgow Rangers

Rasismus, který bude prošetřen a potrestán. Taková je verze Glasgow Rangers ohledně skandálního závěru osmifinálového duelu proti pražské Slavii. ...

„Tento jednozápasový trest vzbuzuje velmi malou důvěru v to, že UEFA myslí vážně boj proti rasismu ve fotbale. Aby se posunula dopředu, musí podniknout zásadní kroky,“ sdělil Kamarův právník Aamer Anwar. Fotbalistům tmavé pleti, kteří musí čelit tomuto „ohavnému zneužívání“, dodává podle Anwara takové rozhodnutí jen malou důvěru.   

„Obhajoba, kterou předložila Slavia Praha, může být popsána jen jako neuvěřitelná nebo fantaskní,“ doplnil Anwar.

Události z odvetného osmifinálového duelu mezi FC Rangers a Slavií Praha, které se ve Skotsku odehrály 18. března, vzbudily vlnu diskuzí o rasismu. UEFA svěřila složitý případ španělskému expertovi Antoniu Garciovi Alcarazovi, jehož zprávu obdržela Slavia Praha v pondělí.

Případem se nyní bude zabývat Kontrolní, etická a disciplinární komise UEFA. Předmětem vyšetřování je jak chování Ondřeje Kúdely, tak Glena Kamary po utkání. Zkoumány jsou také další okolnosti duelu včetně jednání představitelů Rangers. Závěry by mohly být známé 13. dubna.

Kauza Kúdela: Dost diskusí, nadešel čas trestat

Publicita, kterou dostala osmifinálová odveta mezi Glasgow Rangers a pražskou Slavií, je nezasloužená. Tolik by se toho totiž napříč Evropou ...

Ondřej Kúdela není rasista. Fanoušci ale ano

Mám rád Slavii. Mám rád Ondřeje Koláře. Mám rád Ondřeje Kúdelu. Nemám rád primitivy, nemám rád násilí a nemám rád rasismus. Tolik o mně. Dnes ...