Pomalé reakce na startu dokážu využít, říká úspěšná atletka Malíková

Barbora Malíková | Foto: Pavel Hofman

Dvojnásobná mistryně Evropy do 17 let v běhu na 400 metrů přiznala svou největší slabinu. Barbora Malíková si myslí, že má moc pomalý reakční čas. Přestože by ho ráda vylepšila, uvědomuje si, že zatím nepovedený start patří mezi její trumfy, který jí dokáže pomoci zmást soupeřky. Ty se totiž nechají uchlácholit a potom jen sledují, jak je Barbora drtí.

Malíková se o svém handicapu, který by ráda co nejvíce zlepšila během končícího nouzového stavu, svěřila při křtu nového webu České obce sokolské. „Jednou jsem měla 400, ale každý závod je jiný,“ vyprávěla Malíková. V zápětí ovšem musela objasnit, co ono pro ni neuspokojivé číslo znamená.

„Když jste na startu v blocích, tak se zaznamenává, za jak dlouho vyběhnete,“ vysvětlovala Barbora dalším dvěma přítomným sportovcům šermíři Alexandrovi Choupenitchovi a florbalistovi Filipu Langerovi. „Normální člověk má třeba kolem 170, sprinteři mívají třeba 120. Usain Bolt má podle mě kolem 110,“ dodala Malíková, která byla v roce 2017 v rámci ankety Atlet roku zvolena Objevem roku.

Pro lepší zaběhnuté časy používá osmnáctiletá běžkyně na 400 a 800 metrů povolený doping. „Nosím speciání ponožky. Nejdříve jsem měla s jednorožcem, pak s Pikachu a poslední byly s ježkem Sonicem,“ říkala Barbora s tím, že dva posledně jmenovaní jsou extrémně rychlí a to by ona chtěla být také.

Na letošní mistrovstí světa v její kategorii měla také jeden pár ponožek připraven. Zatím ovšem zůstane tajemstvím, kdo je na nich vyobrazen. Malíková totiž netuší, zda se šampionát vůbec bude letos konat.