Popelář se postavil hvězdám Josého Mourinha

James Barrigan | Foto: Profimedia.cz

Tak tohle je možné díky FA Cupu snad jen v Anglii. Hvězdný Tottenham Hotspur si zahrál v poháru s Marine FC z osmé nejvyšší soutěže a jeho branku ohrožoval popelář James Barrigan.

Přes týden se dvaadvacetiletý James Barrigan živí jako popelář ve svém rodném Liverpoolu. O víkendu běžně nazouvá kopačky a plní roli záložníka v blízkém Crosby. Má sice za sebou angažmá ve druhé a třetí nejvyšší soutěži, když se snažil prosadit ve Wiganu, ale na trávník se pořádně dostává až teď, kdy se dohodl s týmem pyšnícím se historií od roku 1894.

Nabídka pro Arsenal: Mesut Özil na splátky

Ve finanční fiasko se změnilo angažmá Mesuta Özila v Arsenalu. Luxusní plat mu běží, přestože už od března loňského roku nehraje, navíc odmítl ...

Tahle práce mi pomáhá se odreagovat od fotbalu. Proto do něj mám pořád takové nadšení,“ uvedl Barrigan pro Liverpool Echo. Také přiznal, že práce popeláře má velkou výhodu v tom, že díky pracovní době je doma velmi brzy, aby se mohl věnovat roční dceři. Tu pak večer opouští, když míří na trénink na třítisícový Rossett Park.

Samozřejmě nezapomněl dodat, že o hraní proti velkoklubu z Premier League se mu v životě ani nesnilo. „Hráče z Tottenhamu sleduju týden co týden v televizi a teď proti nim mám nastoupit? To je šílený,“ líčil Barrigan před pohárovým duelem.

Tottenham nakonec podle očekávání slabého soupeře nekompromisně přejel. Marine FC doma vyfasovali pět gólů a zázrak se nekonal. Fanoušci kvůli protiepidemickým opatřením samozřejmě na stadion nemohli. Ale oni si stejně poradili. Někteří koukali přes plot, jiní mohli sledovat zápas z obýváku i bez toho, aby zapínali televizi.

James Barrigan. Foto ITV

Kouč Tottenhamu José Mourinho moc dobře věděl, jak hráči Marine touží po tom, aby nastoupili proti největším hvězdám. „V Anglii trénuji od roku 2004, hrál jsem proti týmům League One a League Two (třetí a čtvrté ligy, pozn. red.), ale nikdy proti klubu až z osmé ligy. Ale vím, co to pro ně znamená, tak jsem nasadil kvalitní mužstvo,“ řekl po zápase portugalský trenér.

Hvězdám z Premier League se tak dostalo aspoň maximální možné ochrany, co se týče aktuální kovidové situace ve Velké Británii. Až to pomalu vypadalo, že jediným úkolem pro Jamese Barrigana a jeho spoluhráče bylo, aby Mourinhovy svěřence nenakazili. „Abych byl upřímný, raději jsem vůbec nevycházel z domu. A v práci máme už dlouho maximální opatření, nosil jsem masku i rukavice a ještě neustále používal všechny nutné dezinfekční prostředky. Byla to opravdu spousta opatření,“ popisoval Barrigan.

Jako odměnu teď má fotografii, jak si potřásá pravicí s Mourinhem a další pozápasovou, na které se se svými spoluhráči raduje, jako kdyby dokázali Tottenham porazit.

Sparťanská realita? Porážky od Českých Budějovic

Osud jménem Dynamo? Fotbalistům Sparty se proti Českým Budějovicím nedaří ani v rámci přípravy. Nepomohl jim dokonce ani hokejový formát ...

Celebrity makají na kondici: Mottlová jako prkno, Kynychová bez zábran v sauně

Ne všichni dnes vysekávají díry v ledu, noří se do ledové vody a informují o tom na sociálních sítích. Jsou mezi námi i tací, kteří stále dávají ...