Pražský baseballový týden začíná v omezeném počtu a bez Italů

Ilustrační foto | Foto: shutterstock.com

Očekávaná velkolepá podívaná s italskou reprezentací se kvůli koronaviru nekoná, ale 39. ročník Pražského baseballového týdne přece jen bude. Od středy do soboty je v areálu pražských Eagles favoritem česká reprezentace.

Turnaj se měl odehrát v tradičním červnovém termínu, ale byl přesunut na přelom září a října. Opatření proti šíření nemoci covid-19 stejně významně zasáhla do konečných příprav. Původně ohlášené týmy Itálie, Německa, Chorvatska, Slovenska a Švýcarska účast odřekly.

Připravovali jsme velký mezinárodní turnaj, ale situace se u nás i v Evropě rychle zhoršovala,“ řekl v tiskové zprávě Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace, která letos převzala organizaci turnaje.

Nakonec se tak zúčastní jen čtyři celky. Český národní tým doplňuje výběr Ruska, na poslední chvíli se přihlásil obhájce titulu International Stars a tým složený z hráčů české Extraligy, nazvaný Prague Selection. Česká osmnáctka si zahraje v sobotu vložené zápasy s třetím a čtvrtým celkem ze skupiny. Finále se hraje od 18:00.

Na turnaj přijel staronový reprezentační trenér Kanaďan Mike Griffin, který hráče potkává po půl roce. „Očekáváme, že budou připraveni vyhrát každý zápas. Chceme s nimi probrat jejich individuální tréninkové plány, dát jim impulz k dalšímu zlepšování. A jsem rád, že uvidíme i některé další mladé hráče,“ řekl Griffin.

Diváci mají vstup povolen, ale musejí počítat s hygienickými opatřeními. Součástí turnaje bude homerun derby, které je na pořadu v pátek od 16:30.