Ragbyový víkend nabízí jihomoravské derby mezi JIMI Vyškov a Dragonem Brno

Ragbyová liga pokračuje třetím kolem. | Foto: archiv NS

V blankytně modrých Říčanech se představí obhájce mistrovského titulu, rudá Sparta Praha. Ve Vysočanech hostí domácí černožlutí Medvědi, červenobílou Slávii a smíchovská černočerná Tatrovka hostí nováčka, „Bizony“ z Přelouče, kteří vyznávají modromodré barvy. 

Tento víkend také přinese dlouho očekávané derby o pomyslného krále Moravy. Kdo se bude v sobotu radovat? 

JIMI Vyškov : Dragon Brno

Budou to domácí, kteří se opírají o velmi silnou útočnou formaci či to budou brněnští Draci, kteří spoléhají na mladý bojovný tým? Nechme se překvapit, s jistotou však víme, že to bude opravdu velká bitva!

Mountfield Říčany : Sparta Praha

Sparta Praha, která v prvním kole porazila nováčka z Přelouče a minulý týden se chystala v repríze loňského finále na Tatru, se bude jistě chtít po covidové přestávce ukázat v nejlepším světle a naplno bodovat. Proti tomu se ovšem postaví domácí tým, který se pod vedením reprezentačního trenéra Mirka Němečka a bývalého skvělého útočníka, Pavla Čamrdy, dostává do ragbyové pohody. Právě tu minulou neděli přetavil ve vítězství v odloženém utkání na Slavii.

Praga Praha : Slavia Praha

„Pragovka“ na svém hřišti ve Vysočanech hostí nejstarší český ragbyový tým, Slavii Praha a bude se muset obejít bez jednoho ze svých nejlepších hráčů, Matyáše Hoppa, který odcestoval za vzděláním do Itálie. Vyrovná se Praga s absencí svého reprezentanta nebo překvapí Slavie? To je otázka.

Tatra Smíchov : Přelouč

Na Smíchově se v tradičním čase, od jedenácti hodin dopoledne, představí hosté z Přelouče a uvidíme, nakolik si nováček povede proti dobře sestaveným černočerným kobylkám, které si v prvním kole pohodlně pochutnaly na Slavii.

Ať už všechna utkání dopadnou jakkoliv, budou ragbyoví fanoušci stejně nadšení, neboť se bude hrát. Všechny týmy, které nastoupí porazí velmi silného soupeře, kterým je covid.

Autor: Karel Ševčík