Ralf Rangnick: Koučem Chelsea jsem měl být já

Ilustrační foto. | Foto: Cosmin Iftode / Shutterstock.com

Thomas Tuchel jako náhrada odvolaného trenéra Franka Lamparda byl až druhá volba. Tvrdí to bývalý kouč Lipska Ralf Rangnick s tím, že nabídku vést Chelsea dostal jako první právě on.

Na sociálních sítích Gareth Bale tvrdě trénuje. Ve skutečnosti je zraněný a nehraje

V pondělí vynechal trénink a požádal lékaře o rentgen, v úterý si na Instagram pověsil fotku z tréninku a pod ní si pochvaloval, jak dobře si ...

Thomas Tuchel není spasitel Chelsea. Londýnský klub převzal až poté, co nabídku odmítl Ralf Rangnick. Proč? „Jsem fotbalový trenér, ne záskok,“ prozradil Rangnick v rozhovoru pro deník The Times, že smlouva počítala pouze s čtyřměsíčním působením do konce sezony.

„Měl jsem zájem, ale ten zmizel, když jsem se dozvěděl, že v téhle fázi nestojí v Chelsea o dlouhodobou koncepční práci,“ prozradil dvaašedesátiletý Rangnick, kterému se přisuzuje jak vzestup Schalke, Hoffenheimu, Hannoveru nebo Stuttgartu, tak vliv na německé trenéry jako jsou právě Thomas Tuchel, Julian Nagelsmann, Ralph Hasenhuttl nebo Jürgen Klopp.

Zdá se, že Anglie je pro Rangnicka zakletá. Ten už jednou mířil na Ostrovy, když byl osloven jako kandidát na kouče anglické reprezentace, místo nakonec dostal Sam Allardyce.

„Jestli bych se znovu nějakou nabídkou z Anglie zaobíral? Muselo by to být něco opravdu mimořádného,“ tvrdí Rangnick po neúspěšném jednání s Chelsea.