Rána pro West Ham: Klíčový záložník bude měsíc mimo hru

Declan Rice v reprezentačním utkání Anglie vs. Bulharsko, září 2019. | Foto: MDI / Shutterstock.com

West Ham United v sestavě s českými fotbalisty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem má před sebou klíčovou pasáž v Premier League. Hammers zbývá odehrát ještě devět zápasů včetně dnešní večerní dohrávky s Wolverhaptonem, pořád je přitom ve hře o historickou účast v evropských pohárech. V tu nejméně vhodnou dobu se ale objevil problém – klíčový záložní Declan Rice má zraněné koleno a čtyři týdny si nezahraje. 

Pokud West Ham v pondělním utkání v hrabství West Midlands remizuje, poskočí z aktuálně sedmé příčky na pátou před Tottenham. V případě výhry by se dostal dokonce na čtvrtou příčku, ze které by sesadil Chelsea. Ve hře je samozřejmě ještě hodně bodů, většině týmů zbývá odehrát osm zápasů. Právě proto je zpráva o zranění Declana Riceho tak závažná.

Dvaadvacetiletý záložník je stabilní a důležitou součástí kádru West Hamu, ale také anglické reprezentace. A právě během reprezentačního srazu si zranění kolene přivodil. Odehrál přitom každou minutu ze zápasů anglického nároďáku proti Albánii a Polsku.

Vrásky na čele tak kvůli jeho zraněnému kolenu mají jak trenér West Hamu David Moyes, tak reprezentační trenér Anglie Gareth Southgate. Prvně jmenovaný doufá, že se mu Rice vrátí do sestavy alespoň na závěrečné duely Premier League, která pro West Ham skončí 23. května domácím zápasem proti Southamptonu. Moyes zase věří v brzké uzdravení mladého záložníka s ohledem na letní mistrovství Evropy.

Declan Rice odehrál v letošní sezoně Premier League za West Ham United všech 29 zápasů, z nichž 14 bylo vítězných. Dal jeden gól a připsal si jednu asistenci.

Jestli se bojíš, nespurtuj! vzkazuje Bouhanni zraněnému Stewartovi

Divoký spurt v podání Nacera Bouhanniho na závodě Cholet-Pays de la Loire z minulého víkendu má dohru. Rentgen ukázal, že jeho rival Jake Stewart ...

A zase ten rasismus! Fotbalisté Valencie opustili hřiště na protest proti rasistické urážce

Strašák údajného rasismu nadále obchází evropská fotbalová hřiště. V nedělním zápase španělské La Ligy mezi Cádizem a Valencií se měl stát terčem ...