Rekordy sledovanosti v Česku drží hokejové přenosy

Ilustrační foto | Foto: Iurii Osadchi / Shutterstock.com

Zahájení olympijských her v Turíně bylo v mnoha ohledech zajímavé. Pro Italy tím, že zde naposledy vystoupil světoznámý tenorista Luciano Pavarotti a pro Čechy tím, že mohli poprvé sledovat olympijská klání na speciálním sportovním programu ČT4 Sport.

Začíná biatlonové mistrovství světa. Charvátová pojede poprvé v kariéře smíšenou štafetu

Už ve středu odstartuje biatlonové Mistrovství světa v Pokljuce. Do prvního závodu nasadí trenéři kvarteto Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Markéta ...

Pět měsíců před olympijskými hrami si tým redakce sportu pod vedením Oty Černého a Michala Dusíka stanovil, že se zahájením sportovního svátku v Turíně spustí první veřejnoprávní sportovní program v Evropě. A povedlo se. V pátek 10. února 2006 se úderem deváté hodiny ranní rozsvítilo studio ČT4 Sport a diváky přivítali Jakub Bažant a Vojtěch Bernatský.

Olympiáda v Turíně přinesla spoustu sportovních zážitků a diváci ji mohli sledovat na dvou programech České televize. Neunikly jim tak žádné úspěchy českých sportovců. Už legendární je emotivní komentář Pavla Čapka při zlatém dojezdu Kateřiny Neumanové, která kromě té nejcennější medaile v závodě na 30 kilometrů volnou technikou získala ještě stříbro ze skiatlonu. Stříbrnou medaili vybojoval také lyžař Lukáš Bauer v závodě na 15 kilometrů klasicky a bronz si přivezli čeští hokejisté.

Do té doby bylo sportovní vysílání nahodilé, pouze na ČT2. Během týdne se ze sportu vysílaly pouze 3-4 hodiny přímého přenosu. To se s novým sportovním programem změnilo. Větší prostor začaly získávat i jiné ligové soutěže, než byl fotbal a hokej. Diváci mohou do nynějška sledovat českou stopu na mezinárodních akcí, ale také menší sportovní tuzemské akce z jednotlivých regionů. ČT4 Sport nejprve vysílal šestnáct hodin denně, o dva roky později přešel na čtyřiadvacetihodinový režim a byl přejmenován na ČT4. Změna jména přišla opět o čtyři roky později v roce 2012, kdy vznikl současný název ČT sport.

Nejsledovanější jsou na ČT sport hokejové přenosy. Během olympijských her v Soči zasedlo k obrazovkám přes 2,1 milionu lidí, aby sledovali boj o postup do čtvrtfinále mezi Čechy a Slováky. Druhý nejs vznikl při mistrovství světa v hokeji v roce 2019, kdy hokejový zápas mezi Českem a Německem sledovalo 2,04 milionu lidí. Třetí příčku drží domácí šampionát z roku 2015, hokejové utkání mezi Českem a Finskem si pustilo přes 1,9 milionu lidí.

Souček podpořil rozhodčího, který mu dal červenou kartu

Pro Tomáše Součka má příběh s červenou kartou šťastný konec. Opačný průběh má ale událost ze sobotního utkání Premier League pro fotbalového ...