Rozmlátil někdy Nadal raketu? Jeho rodina by mu to nedovolila

Rafael Nadal | Foto: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com

Je to projev frustrace, ale také způsob, jak ze sebe tenisté pod tlakem dostávají emoce. A samozřejmě to vypadá příšerně. Jenže mlácení raketou o zem, lavičku nebo cokoliv, co je zrovna na kurtu po ruce, v tenise vždy bylo a jistě i bude. Je tu ale jeden tenista, u kterého byste podobné extempore nejspíš nikdy neuvidíte. A zřejmě ho, minimálně v jeho dospělosti a na kurtu, dosud ani nikdo neviděl. Legendární Rafael Nadal.  

Slavný Španěl je známý svojí agresivní a tvrdou hrou, kterou dohání soupeře k šílenství. Negativní emoce ale na kurtu potlačuje, což k jeho tenisu také neodmyslitelně patří. Sám o sobě říká, že cokoliv se stalo v minulé hře, ho v následujícím „fiftýnu“ nijak neovlivní. Představa, že by po nějaké svojí chybě nebo domnělé křivdě od rozhodčího mrštil svojí raketou o zem, nebo ji dokonce rozmlátil, je u něj prostě nemyslitelná.

Hodně fanoušků i novinářů tato precizní sebekontrola zaujala. Nadalovo vysvětlení je, že ho tomuto chování naučil jeho strýc a trenér Toni Nadal. Ten mu jako malému klukovi řekl, že jestli ho uvidí zničit raketu, přestane ho trénovat. Naučil ho, že si má svého vybavení vážit, protože stojí hodně peněz a je mnoho dětí, které si ho ani nemohou dovolit.

„Moje rodina by mi nikdy nedovolila zničit raketu. Pro mě rozmlácení rakety znamená, že nekontroluji svoje emoce,“ řekl ostatně v loňském roce v jednom z rozhovorů „Rafa“.

Martina Sáblíková vybojovala na mistrovství Evropy ve víceboji bronz!

Rychlobruslařka Martina Sáblíková si vynikajícím výkonem v pětikilometrovém závodu zajistila bronzovou medaili z mistrovství Evropy ve víceboji. ...