Ruský Gazprom-RusVelo. Nový zaměstnavatel Romana Kreuzigera

Roman Kreuziger mění dres. | Foto: Profimedia.cz

Roman Kreuziger mění stáj. Poprvé v kariéře nebude závodit za stáj nejvyšší kategorie, když podepsal roční smlouvu s ruským kontinentálním týmem Gazprom-RusVelo.

Hned tři skvělé zprávy přinesl management ruské cyklistické stáje Gazprom-RusVelo v posledních týdnech. Podepsal novou smlouvu s ruským státním gigantem Gazprom, největším exportérem zemního plynu na světě, podepsal novou smlouvu s italským výrobcem kol Colnago a dnes oznámil, že podepsal roční kontrakt se čtyřiatřicetiletým Romanem Kreuzigerem. Tohle všechno má ruské kontinentální stáji zajistit respekt a pozvánku na Giro d’Italia.

Španělská nakládačka. Sociální sítě řeší debakl Německa

Španělé jednoznačně přejeli Německo 6:0 ve včerejším zápase Ligy národů. Nejhorší soutěžní výsledek německého nároďáku v historii vzbudil mnoho ...

Nový tým, nová výzva! Během online setkání s vedením týmu jsem cítil opravdu dobrou energii. Jsou velmi sebevědomí a já si vážím, že jsem dostal místo v jejich týmu, i když je v tuto chvíli na trhu spousta solidních jezdců,“ oznámil český cyklista v tiskovém prohlášení, které zveřejnila ruská stáj.

Roman Kreuziger čekal do poslední chvíle, jak se vyvine situace s financováním týmu NTT. Poté, co v úterý oznámil svůj odchod Kreuzigerův vrstevník Edvald Boasson Hagen a stáj anoncovala, že do příští sezony vstoupí se sníženým budgetem, dohodl se Kreuziger s Gazprom-RusVelo, přestože byly na stole tři nabídky. Poprvé ve své profesionální kariéře nebude závodit za tým nejvyšší kategorie.

Jsem připraven pomoci mladým jezdcům svými zkušenostmi a samozřejmě budu k ruce Ilnurovi Zakarinovi, aby mohl bojovat na etapácích o dobré umístění,“ připomněl Kreuziger své nastávající úkoly a hlavně jméno ruského cyklisty, který přichází z polského týmu CCC, a jemuž by měl pomáhat jako superdomestik.

Od Hamiltona po Laudu. Nejlepší piloti formule 1

Stovku má na dosah. Britský pilot Lewis Hamilton je pouhých šest zářezů od milníku, který byl ještě třeba před deseti lety naprosto ...

Kreuziger doufá, že tým dostane jak pozvánku na Giro d’Italia, tak jeho oblíbené ardenské klasiky. Stejně tak připomíná, že jeho velkým cílem v příští sezoně budou olympijské hry v Tokiu.

Někdo by mohl namítnout, že jsem už docela starý, protože se pohybuji v profesionální cyklistice tak dlouho, ale podívejte se na Valverdeho, v jak skvělé formě je i po čtyřicítce. Mně je teprve třicet čtyři let, cítím se době a mám ambice závodit i v dalších sezonách. Teď odvedu to nejlepší, abychom vítězili společeně s mým novým týme Gazprom-RusVelo.“

Roman Kreuziger je profesionálem od roku 2006, kdy se objevil jako nadějný mladík v dresu italského Liquigasu. Později závodil za Astanu, Saxo Bank-Tinkoff, Mitchelton-Scott a naposledy za tým Dimension Data přejmenovaný později na NTT. Společně s Kreuzigerem míří do ruské stáje talentovaný Čech Mathias Vacek, v minulých dnech se ještě spekulovalo o vítězi etapy na Giru Josefu Černém.

Ve čtvrtek začne v Praze ME v judu. Jedno testování stojí milion

Judisté se při mistrovství Evropy dostanou do soutěžní haly jen ve svůj soutěžní den. Jinak musejí zůstat na hotelu. Nebudou tedy moci fandit ...