Rychlá nalejvárna před 55. Super Bowlem

Tampa Bay Buccaneers a Kansas City Chiefs. Kdo vyhraje Super Bowl? | Foto: Steve Cukrov / Shutterstock.com

V noci z neděle na pondělí půl hodiny po půlnoci našeho času začne 55. dějství největšího šílenství amerického fotbalu nazvané Super Bowl. I tuto událost samozřejmě poznamenal koronavirus, na tribuny bude moct pouze 25 tisíc fanoušků, o 40 tisíc méně, než je maximální kapacita.

Cristiano Ronaldo slavil, pak se omlouval

Věk je jenom číslo. V případě Cristiana Ronalda platí tohle často omílané klišé na sto procent, protože ani jeho včerejší oslava třicátých ...

Drsná kráska soupeřku totálně rozhodila ještě před zápasem

Bývalá zápasnice MMA Paige VanZant má dnes před sebou premiéru v boxu bez rukavic. Šestadvacetiletá Američanka se upsala organizaci Bare Knuckle ...

Už nyní je jisté, že na trávníku Raymond James Stadium na Floridě se bude psát historie. Nastoupí proti sobě dva týmy s velmi diskutovanými quarterbacky – Tampa Bay Buccaneers s Tomem Bradym a Kansas City Chiefs s Patrickem Mahomesem. Pro Bradyho se bude jednat o rekordní desátou účast ve finále, mezi oběma hvězdami je navíc rozdíl 18 let – největší věkový rozdíl mezi startujícími quarterbacky v Super Bowlu v dějinách NFL.

Pro prvního jmenovaného se už vžilo označení GOAT (Greatest of all time – nejlepší všech dob). Tom Brady před aktuální sezonou ve 42 letech odešel hledat novou motivaci na Floridu, poté co s New England Patriots dominoval posledním dvěma dekádám NFL. K návratu z důchodu přesvědčil i svého dvorního tight enda Roba Gronkowskiho, který se rozloučil s NFL po sérii vleklých zranění po výhře v Super Bowlu číslo 53.

V základní části dovedl Brady Bukanýry k 11 vítězstvím, díky kterým šli do play-off z druhého místa divize NFC. Pokud Buccaneers zvítězí, stane se Brady teprve druhým quarterbackem v historii, který vyhrál SB se dvěma týmy (tím dosud jediným je dlouholetý Bradyho rival Peyton Manning). Navíc by získal svůj sedmý prsten pro vítěze. Cestou do finále ze své cesty Bukanýři postupně odklidili Washington, New Orleans a Green Bay.

Na druhé straně však bude stát současná megastar a velký kandidát na přiblížení se legendárnímu Bradyho odkazu – Patrick Mahomes. Ten společně s Tyreekem Hillem (wide receiver) a Travisem Kelcem (tight end) vytvořil jednu z nejobávanějších ofenzivních lajn posledních let.

Kansas City Chiefs jsou mírnými favority už jen z toho důvodu, že jsou obhájci loňského vítězství. Základní částí prošli s velkým přehledem, když si připsali 14 vítězství a do play-off tak postoupili z prvního místa divize AFC. Hned v prvním zápase play-off však málem zamrzl všem příznivcům Chiefs úsměv na rtech, když po nevybíravém zákroku obrany Clevelandu Patrick Mahomes nedohrál. Quarterback nejvyšší smlouvou v historii NFL (45 milionů dolarů za rok) se však z následků oklepal a hned následující týden pomohl svému týmu setnou Buffalo Bills a postoupit podruhé v řadě do finálového klání. Pokud se Chiefs podaří zvítězit podruhé v řadě, stane se tak poprvé od let 2004 a 2005. Tehdy zvítězili dvakrát za sebou Patrioti právě s Mahomsovým vyzyvatelem Bradym v hlavní roli.

Jo, a v přestávkovém programu vystoupí The Weekend a půl minutový reklamní spot v přenosu stojí 5,6 milionů dolarů. Tak si nezapomeňte v neděli večer nařídit budíky na půl jednu ráno na největší svátek amerického fotbalu a reklamy!

Sexsymbol Souček. Pobláznil hlavu dokonce i ženatým mužům!

And Souček scores again! Věta, kterou angličtí komentátoři vykřikují čím dál častěji. Včera si připsal osmý gól v sezoně a je nejlepším střelcem ...

Hanka Kynychová: Liposukci bych nikdy nepodstoupila, chci být autentická

Známá cvičitelka Hanka Kynychová na sociálních sítích fanouškům přiznala, že během koronavirové pandemie přibrala tři kila. Její fitness centrum ...