Sedni si jinam, ječela nervózní tenistka Collinsová na svého přítele. Postup jí to nepřineslo

Daniella Collinsová | Foto: Profimedia.cz

Měla se v semifinálovém klání opět utkat s Petrou Kvitovou. Stejně jako loni na Australian Open, kdy semifinále bylo pro Američanku Daniellu Collinsovou zatím nejvyšší metou na grandslamových akcích. Určitě chtěla druhé nejlepší Češce vrátit prohru, která jí zavřela cestu do finále. Jenže letos ztroskotala ve čtvrtfinále na své krajance Sofií Keninové. Na tenhle souboj si bude dlouho pamatovat i Collinsové přítel, australský ragbista Tom Couch. Toho jeho láska okřikla přímo z hřiště, aby změnil místo, kde sedí. Údajně jí znervózňoval. 

Šestadvacetiletá Collinsová byla frustrovaná z prvního prohraného setu, který ovládla o pět let mladší Keninová 6:4. Zdálo se, že talentovaná tenistka, která letos vyhrála Australian Open, nebude mít se starší soupeřkou větší problémy. 

Jenže v druhém setu začala lépe 57. hráčka žebříčku WTA. Collinsové se dařilo, ale najednou přišla ztráta koncentrace. Tři po sobě jdoucí dvojchyby Američance naznačily, že něco není v pořádku. Tak přišel zmiňovaný moment, kdy zakřičela na svého miláčka: „Sedni si jinam. Sedni si jinam, jsem zmatená.“ Ten jí jako poslušný chlapec samozřejmě poslechl.

Collinsové změna ve výhledu pomohla a set vyhrála 6:4. Jenže v tom rozhodujícím soustředěnost Collinsovou opustila úplně a šestá hráčka světa Keninová jí „přejela“ 6:0. A tak se rodačka z Floridy s Roland Garros rozloučila. Po zápase pak vysvětlovala, co to okřiknutí její milého mělo vlastně znamenat. 

„Poslala jsem svého přítele na jinou sedačku, protože jsem byla zmatená z něčeho, co bylo před ním. Já se jen na něj chtěla dívat z jiného místa,“ popisovala Collinsová a dodala: „Někdy, když mám podání a vidím svůj tým v pozadí, tak se mi to prostě nezamlouvá. Myslím si, že to je jen mentální nastavení,“ uvedla Američanka. 

V sobotu Roland Garros vyvrcholí soubojem mezi Keninovou a Šwiatekovou. V semifinále dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová prohrála v pařížském grandslamu s Keninovou po setech 4:6 a 5:7. Američanka se v sobotním finále utká od 15:00 s Igou Šwiatekovou. Polka si v prvním semifinále poradila s argentinskou kvalifikantkou Nadiou Podoroskou za 70 minut jasně 6:2 a 6:1.