Slečna Comeback: Karolína Muchová porazila světovou jedničku

Karolína Muchová během čtvrtfinále s Ashleigh Bartyovou. | Foto: Profimedia.cz

Zatímco největší české favoritky už na tenisovém Australian Open dohrály, čtyřiadvacetiletá Karlína Muchová žije v australském vedru dál svůj velký sen. Ve čtvrtfinále dnes senzačně porazila světovou jedničku Ashleigh Bartyovou a poprvé v kariéře je v semifinále Grand Slamu!

Nejsou to jen dobrá technika nebo fyzická kondice, které drží rodačku z Olomouce stále v soutěžním pavouku Australian Open. Je tam, kde by ji skoro nikdo nečekal, hlavně díky svému obrovskému srdci bojovnice. Ve chvílích, kdy by to jiné hráčky psychicky nezvládly a zápasy dávno zabalily, se Karolína Muchová nevzdává.

Bylo tomu tak v zápase s Karolínou Plíškovou i v osmifinále s Belgičankou Elise Mertensovou. Po těchto výkonech jí respekt vyjádřila i samotná Ashleigh Bartyová, což bylo od tenistky číslo jedna ve světovém žebříčku obrovské uznání. Přesto ale hvězdná Australanka asi nečekala, že ji stihne stejný osud jako už zmíněné soupeřky Muchové z předchozích kol. Ale přesně tak se stalo.

První set česká hráčka vůbec nezvládla a než se na kurtu pořádně rozkoukala, už ho ztratila v poměru 1:6. Ani nástup do druhé sady rozhodně nenaznačoval, že by se něco mělo změnit. Muchová rychle prohrávala 0:2. Pak si ale podržela servis a vzala si pauzu na ošetření. „Bylo to hodně těžké a já byla na kurtu ztracená. Motala se mi hlava, tak jsem si vzala pauzu. A pomohlo to. Začala jsem hrát rychleji, abychom nehráli tak dlouhé výměny. A fungovalo to skvěle,“ komentovala čerstvá semifinalistka Australian Open.

Druhý set Muchová vyhrála 6:3 a ve třetím setu už jasně opanovala dění na kurtu. Po výhře 6:2 zvítězila a nyní už se může těšit na semifinálovou bitvu s Američankou Jennifer Bradyovou.