Španělská nakládačka. Sociální sítě řeší debakl Německa

Manuel Neuer by na včerejší zápas proti Španělsku nejraději zapomněl. | Foto: Pablo Morano / Orange Pictures / DPPI

Španělé jednoznačně přejeli Německo 6:0 ve včerejším zápase Ligy národů. Nejhorší soutěžní výsledek německého nároďáku v historii vzbudil mnoho emocí i na sociálních sítích. Brazilci mluví o karmě, řeší se, který Torres vlastně vstřelil hattrick, nebo připomenutí obřího trapasu kouče Löwa.

Jako kdyby Španělé měli pomstít své brazilské kamarády za debakl 7:1, který Němci nadělili Brazilcům na mistrovství světa 2014. Tehdy brazilští fandové na stadionu Estádio Mineirão brečeli, o šest let později se u televize tetelí štěstím nad smutnými výrazy Němců.

Když se ve spojitosti se Španělskem řekne jméno Torres, všichni si vybaví pihatého blonďáka se zabijáckým instinktem. Jenže Fernando už šest let za nároďák nehraje a před rokem ukončil kariéru. Jak je tedy možné, že na světelné tabuli včera třikrát svítilo F. Torres? Jedná se o dvacetiletého útočníka Ferrana Torrese, který svému staršímu jmenovci dělá zatím velikou radost. Je prvním hráčem Španělska, kterému se podařilo vstřelit proti Německu tři branky.

A přišlo i na hrátky se slovy. Když z anglického slova Spain (Španělsko) vezmete počáteční písmenko, vznikne pain – anglicky bolest. Tu budou naši sousedé rozcházet ještě hodně dlouho.

Uživatelé Twitteru viděli paralelu i s nedávno odehraným zápasem Ligy mistrů, kde Barca podlehla pozdějším vítězům z Bayernu 2:8. Německá reprezentace je z velké části složená právě z hráčů mnichovského celku, a tak i v tomto případě šlo o pomstu za nemilosrdnou prohru Barcelony.

„Španělé dali Němcům ochutnat jejich vlastní medicínu,“ komentoval jeden z fandů.

Pro kapitána Manuela Neuera to byl 96 zápas za Německo. Žádný jiný brankář se do branky německého nároďáku nepostavil víckrát. Na milníkové utkání ale Neuer radši rychle zapomene.

Jeden z fanoušků připomněl, že potupná prohra 0:6 není to největší dno, kterého Joachim Löw jako šéf lavičky Německa dosáhl. Ještě horší bylo, když si během koučovaní zajel rukou pod své kalhoty a pak si k ruce čuchl. Ano, i tenhle moment zachytily kamery.

Právě nad dalším působením Löwa visí otazník. Před dvěma roky vypadl už ve skupině mistrovství světa v Rusku, v Lize národů vyhrál jen dva z deseti zápasů. Historická prohra možná vyvolá debatu německých funkcionářů nad tím, jestli by po 14 letech nebylo dobré přivést schopnějšího kouče.