Španělský cyklista ukázal zdevastované nohy. Tohle je krutá tvář cyklistiky

Ilustrační foto, Vuelta 2018 | Foto: Pedro Ros Sogorb / Shutterstock.com

Myslíte si, že cyklistika není nejnáročnější sport na světě? Máme pro vás připravený důkaz, který vás vyvede z omylu. O fotku svých nohou se podělil José Joaquín Rojas ze stáje Movistar, za kterou bojuje na španělské Vueltě. Kdyby Rojasovy nohy byly zelené, člověk by si myslel, že jde o končetiny komiksové postavy Hulk. Nebo že to nějaký kulturista zase přehnal se steroidy. Extrémně napumpované žíly pětatřicetiletého Španěla dokazují, že letošní sezóna je kvůli covidu dlouhá a náročná. Zítra tu máme listopad a španělský etapák má před sebou ještě 8 náročných etap.

Fotku národní mistr z roku 2011 a 2016 pořídil po úterní sedmé etapě. „Připraven na osmou etapu,“ tak zněl popisek Rojase, přičemž jeho žíly na snímku vypadaly, jako kdyby měly za chvíli prasknout.

„To nemůže být zdravé,“ reagoval jeden z fanoušků pod příspěvkem, zatímco další napsal: „Ty jsi zvíře!“

Mějme také na paměti, že vyfocené nohy měly za sebou „pouze“ sedm etap, což znamená, že na ně ještě 11 čekalo. Doufáme, že od závodníka Movistaru přijde fotka i na konci etapáku. Až jeho nohy budou mít za sebou náročné pyrenejské zkoušky a kopce v centrálním masivu, to bude teprve podívaná.

Zdroj: Instagram José Rojase (josejoaquinrojas)

Žilnatý José si ve sdílení napumpovaných nohou libuje už delší dobu. Minulý rok šířil na Instagramu brutálně naplněné žíly po 13. etapě italského Gira.

Zdroj: Instagram José Rojase (josejoaquinrojas)

Rojas měl staršího bratra Mariana, který také závodil na kole. Bohužel v roce 1996 nepřežil dopravní nehodu, když jel svým autem na letiště, aby se zúčastnil Mistrovství Španělska. Nicméně jeho mladší bratr mu určitě dělá radost, protože právě on dvakrát jezdil v dresu pro národního mistra. Ovšem i v jeho kariéře, stejně jako u mnoha cyklistů, bylo značné množství pádů. I ty se nebál rodák z Murcijského regionu ukázat světu.

Přejeme Josému Rojasovi pevné zdraví a děkujeme mu za to, že nám ukazuje krutou realitu profesionální cyklistiky. Snad pro porovnání uvidíme napumpované žíly i na konci Vuelty.

Včerejší 10. etapu se stoupáním do cíle v městě Suances vyhrál slovinský cyklista Primož Roglič a vrátil se do čela průběžného pořadí. Obhájce loňského prvenství po třetím vítězství v závodě vede těsně před dosavadním lídrem Richardem Carapazem z Ekvádoru, jenž má stejný čas. Dnes čeká cyklisty etapa s pěti vrchařskými prémiemi.