Sparta má zvučnou posilu, přichází reprezentant Čelůstka

Reprezentační obránce Ondřej Čelůstka posílil Spartu. | Foto: ČTK/Chaloupka Miroslav

Fotbalisty Sparty posílil reprezentační obránce Ondřej Čelůstka. Jednatřicetiletý bývalý zadák Slavie přišel na Letnou jako volný hráč po konci v tureckém Antalyasporu a s pražským klubem podepsal smlouvu do roku 2023.

Jsem moc rád, že jsem ve Spartě podepsal dlouholetou smlouvu. Doufám, že budeme úspěšní a potáhneme za jeden provaz od prvního momentu. A taky že budeme vyhrávat trofeje,“ uvedl pro klubový web Čelůstka.

Zlínský odchovanec patřil v poslední době k oporám české reprezentace. V uplynulé kvalifikaci nevynechal ani minutu a k postupu na evropský šampionát přispěl i jedním gólem při výhře 2:1 nad Kosovem.

🎤 ČELŮSTKA | „Vzhledem k věku i zkušenostem se ode mě čeká, že budu jeden z lídrů. Když budeme jednotní a půjdeme…

Posted by AC Sparta Praha on Friday, July 31, 2020

Čelůstka v minulosti dva roky hrával v týmu sparťanského rivala Slavie. Působil také v Palermu, Trabzonsporu, Sunderlandu, Norimberku a naposledy v Antalyasporu, kde strávil pět let. V uplynulém ročníku odehrál za turecký celek 24 ligových a čtyři pohárové zápasy.

Rosický na hraně. Kvůli Kangovi se může stát nepřítelem fanoušků Sparty

Pro fanouška Sparty jsou v současné situaci důležité pouze dvě věci. Příchod Dávida Hancka a prodloužení kontraktu Guéloru Kangovi. Ten si to ...

Jsme moc rádi, že se nám přestup Ondry podařilo realizovat. Přichází opora reprezentace, hráč, který se v dresu národního týmu výrazně podílel na úspěchu v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy,“ řekl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Ondra ideálně doplní naše stávající stopery, v kádru tak budeme mít vyvážený mix mladých a zkušených středních obránců. Do zadních řad jsme chtěli přivést někoho s velkými zkušenostmi, Ondra má navíc silné lídrovské schopnosti, je to vítězný typ. To by týmu, který věříme bude nadále společně růst, mělo do budoucna hodně pomoct,“ dodal Rosický.

Čelůstka počítá s tím, že by měl ve Spartě plnit roli lídra na hřišti i v kabině. „Tak to vnímám, vzhledem k věku i zkušenostem z Česka, zahraničních lig a národního týmu se to ode mě čeká. Měl bych tým táhnout i v kabině. Ta je strašně důležitá, od kabiny se bude odvíjet hodně věcí. Když budeme jednotní a půjdeme společně za úspěchem, tak můžeme dokázat velké věci,“ poznamenal Čelůstka.

Rosický vysvětlil konec Kangy ve Spartě: Mohl mít smlouvu na 2 roky, musel by ale fungovat

Guélor Kanga, jedna z největších hvězd Sparty i celé Fortuna:Ligy odchází. To, o čem se spekulovalo už několik dní, dnes potvrdil letenský klub i ...

Po letech v zahraničí se už chtěl vrátit do Čech. „Vycítil jsem, že teď je vhodná doba, předtím jsem zahraničí preferoval. Ale věk nezastavím, mám rodinu, čekáme druhé miminko, do toho situace s koronavirem. Sparta je pro mě výzva, chtěl bych být součástí úspěšné sparťanské éry,“ řekl.

Čelůstka je třetí letní posilou Sparty. Třetí tým uplynulé ligové sezony a vítěz domácího poháru už dříve představil Bulhara Martina Minčeva a slovenského brankáře Dominika Holce. Letenští zároveň usilují o to, aby v mužstvu pokračoval Dávid Hancko, který v pražském celku hostoval z Fiorentiny.

Komentáře