Sukničkář Pelé nedovede spočítat, kolik má dětí

Pelé | Foto: A.PAES / Shutterstock.com

Čtrnáct zápasů na mistrovství světa a dvanáct gólů v nich. Téhle matematice brazilská fotbalová legenda Pelé rozumí. Ale kolik má dětí, to se už dopočítat nemůže. Vyplývá to z jeho vyjádření, které zazní v novém dokumentu produkovaném Netflixem.

Jürgen Klopp: Nepotřebuju žádnou pauzu ani podporu

Trenér fotbalového Liverpoolu Jürgen Klopp nezažíval v posledních dnech zrovna šťastné období. A to jak v soukromém, tak pracovním životě. Včera ...

Všem svým manželkám i oficiálním přítelkyním byl Pelé nevěrný. Manželky měl tři, ale přítelkyně a hlavně jednotlivé aférky nedokáže spočítat. Stejně jako děti, které se rodily po celém světě.

Abych byl úplně upřímný, přihodilo se pár věcí, na jejichž konci byly děti, ale dozvěděl jsem se to vždycky až mnohem mnohem později,“ vypráví o svém životě osmdesátiletá legenda a jeden z nejlepších fotbalistů historie v dokumentu nazvaném jednoduše Pelé.

Pelé má sedm přiznaných dětí, pět ze svých prvních dvou manželství, pak dceru Flaviu, která se narodila po románku s brazilskou novinářkou Lenitou Kurtz a také dceru Sandru, která se domohla jeho otcovství soudně, tu porodila bývalá Pelého služebná.

Netlix teď mapuje nejen fotbalový příběh brazilského útočníka, zaměřuje se právě na jeho soukromí a Pelé ochotně odpovídá. A přiznává, že ani cifra sedm není u jeho potomků konečná. V dobách své největší slávy měl podle svých slov nepočítaně milenek, o následky svých románků se pak už nestaral.