Svět se zbláznil, házenkáři i boxeři nastoupili v rouškách

Házená s rouškami? Ve Španělsku už to není jen sci-fi. | Foto: repro youtube.com

Házená ve Španělsku zažila velký moment. O víkendu se ve zdejší lize odehrál zápas, do nějž hráči Ademar León a Liberbank Cantabria nastoupili v rouškách. Podle koronavirového nařízení museli. Silně to připomnělo boxerská utkání, která proběhla v dubnu v Nikaragui. Tam sportovci také nastoupili s pokrývkou obličeje, navíc si „užili“ i netradiční sprchu.

Házenkáři měli pochopitelně velký problém s tím, aby jim rouška nesjížděla z obličeje. Velkou vlnu odporu vyvolalo opatření nejen mezi fanoušky ve Španělsku, ale také v zahraničí. „Je to naprosto absurdní, špatný vtip. Je mi líto všech hráčů a rozhodčích. Takhle se nedá profesionální sport provozovat,“ řekl pro agenturu SID šéf bundesligy Frank Bohmann.

Podobnou situaci zažili při první vlně koronaviru i fanoušci boxu ve sportovním centru Alexis Argüello v Manague. Tehdy byli boxeři i diváci při příchodu posprejováni dezinfekcí a byla jim měřena teplota. Zápas mohli diváci sledovat jedině tak, že seděli minimálně metr od sebe. Kapacita stadionu byla zaplněna zhruba z desetiny i přesto, že vstupenky byly rozdávány zdarma. V hledišti fandilo asi 800 diváků.

Jelikož boxeři při zápasu nemůžou nosit roušky, byly přímo v ringu posprejování dezinfekcí od hlavy až k patě. Celkem se uskutečnilo osm zápasů.

Pořadatel akce a bývalý mistr světa Ricardo Alvarez řekl, že tento večer uspořádal proto, aby pomohl boxerům. „Nikagaura je chudá země a boxeři musí jíst. Nemůžou sedět v klidu domova a nic nedělat. Tady v Nikaragui není karanténa,“ dodal podle britského deníku The Sun Alvarez.