Také s Jabloncem uhrál Klasik jednu výhru a jednu prohru

Ondřej Gurník | Foto: Pavel Chorobik

Ke druhému dvojzápasu barážových soubojů o postup do české nejvyšší baseballové soutěže museli baseballisté Frýdku-Místku zajet až do Jablonce. A s jedním z adeptů na postup dokázali uhrát vyrovnaný výsledek.

První výhra přišla hned v prvním utkání, kdy se na kopec postavil Matyáš Kozel. Osmnáctiletý talent Frýdku-Místku opět ukázal, že jeho výkony rostou každým zápasem a pálkařům Jablonce povolil za sedm směn pouze 2 doběhy. Jeho spoluhráči dokázali přitlačit na domácí nadhazovače a obranu, a i s přispěním chyb soupeře nakonec stáhli 8 doběhů. Klasik díky tomu v prvním duelu zvítězil 8-5.

Naopak úvod druhého zápasu Frýdku-Místku nevyšel, když se Jablonec dokázal prosadit proti Tomáši Volnému a hned v první směně stáhl 6 doběhů. Po jeho vystřídání se frýdeckomístečtí baseballisté snažili stahovat náskok domácích, ale to se jim nakonec nepovedlo a prohráli 8-12. Oba týmy tak mají po dvou sériích stejnou bilanci dvou výher a dvou proher a jsou na děleném čtvrtém místě barážové tabulky. 

Michal Baker přijímá rady od Ondřeje Hona.

V prvním utkání jsme šli rychle do vedení, které se nám díky soustředěné hře v obraně a kvalitnímu nadhozu podařilo až do konce utkání udržet,“ hodnotil víkendovou sérii autor pěti úspěšných odpalů Michal Baker. „V druhém zápase nám bohužel nevyšel začátek, což se nakonec ukázalo jako klíčové, protože i když se nám v útoku dařilo, nedokázali jsme tento rozdíl již stáhnout. Do příštích zápasů bychom chtěli zapracovat na výběru lepších nadhozů a běhu na metách, který nás poslední zápasy stojí spoustu bodů. A také hodně nervů,“ dodal na závěr odchovanec Klasiku.

Následující víkend se v rámci barážových bojů baseballisté Frýdku-Místku poprvé představí na svém hřišti, když ve dvojzápase přivítají Hlubokou nad Vltavou. Ta zatím v baráži nasbírala tři výhry a jednu prohru. 

Komentáře