Tvrdík by rád koupil vakcínu pro fanoušky. Píchněte mi klidně éter s benzinem, píší Slávisté

Jaroslav Tvrdík | Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Fanoušek a „hrdý permanentkář“ fotbalové Slavie s přezdívkou JAN dnes na Twitteru apeloval na předsedu představenstva klubu Jaroslava Tvrdíka, aby dovezl 25 tisíc dávek čínské vakcíny CoronaVac, daroval je právě držitelům permanentek a ti tak mohli jít na zápas Evropské ligy proti Leicesteru. A Jaroslav Tvrdík odpověděl.

„Rádi bychom jako klub zaplatili vakcínu pro všechny permanentkáře, kdyby nám ji někdo z těch výrobců, jejichž vakcíny se smějí používat v EU, prodal,“ zněla reakce Jaroslava Tvrdíka.

Nutno podotknout, že vakcína od čínské firmy Sinovac nepatří mezi ty, které byly schváleny Evropskou unií. Zatím si ji objednaly a v posledních dnech začaly používat některé země, jako jsou Brazílie, Turecko, Indonésie nebo Singapur. Reporty o účinnosti se liší, Brazílie včera oznámila, že dosáhla pouhých 50,4 procenta.

Jak moc se dají brát vážně slova Jaroslava Tvrdíka, kterými v podstatě možnost nákupu schválených vakcín připustil, těžko soudit. Prestižní zápas proti týmu z anglické Premier League se v Edenu odehraje už 18. února, tedy za měsíc. Když pomineme finanční, logistickou a zřejmě i lobbistickou náročnost takové operace, pak ji lze jen těžko stihnout časově.

Na druhé straně lze s úspěchem pochybovat o vážnosti jiných komentářů, které se v této twitterové diskuzi objevily. Někteří fanoušci totiž demonstrovali svou touhu jít konečně na fotbal tím, že by se klidně nechali naočkovat například směsí éteru a benzínu, nebo ruskou vakcínou Sputnik.

Transparent podporující soupeře? Nápad rozdělil fanoušky Liverpoolu

Když jde o hladové děti, i rivalita mezi Liverpoolem a Manchesterem United jde stranou. Obě města totiž moc dobře ví, co je nedostatek. A tak i ...