U hokejistů Pittsburghu po vyřazení skončili tři asistenti

Tučňákům se letos nedařilo. | Foto: wikipedia.org

U hokejistů Pittsburghu skončili po vyřazení v předkole play off NHL s Montrealem tři asistenti Sergej Gončar, Jacques Martin a Mark Recchi, jimž skončila smlouva. Hlavní kouč Mike Sullivan, jenž Penguins dovedl v letech 2016 a 2017 k zisku Stanley Cupu, ve funkci zůstává.

Pittsburgh vypadl s Montrealem ve čtyřech zápasech a druhý rok po sobě tak skončil hned v úvodním kole play off. „Potřebujeme změnit dynamiku našeho trenérského týmu. V Pittsburghu máme vysoká očekávání a stále chceme bojovat o Stanley Cup. Vzkaz našim fanouškům zní, ‚Nepřebudováváme, ale přezbrojujeme,“ uvedl generální manažer Penguins Jim Rutherford.

Nejzkušenější z končících asistentů Martin působil v Pittsburghu od roku 2013. V minulosti už v NHL byl na lavičce jako hlavní trenér v St. Louis, Ottawě, Montrealu a na Floridě.

Bývalý ruský obránce Gončar hrál v NHL dvacet let a s Penguins získal Stanley Cup v roce 2009. Asistentem se stal v roce 2017 stejně jako někdejší útočník Recchi, jenž vyhrál s Penguins první Stanley Cup v klubové historii v roce 1991 a poté ještě slavný pohár pozvedl jako hráč Caroliny a Bostonu.

Komentáře