V prvním utkání letošní sezony proti Arsenalu hájil branku Manchesteru United turecký brankář Altay Bayindir a jeho výkon nebyl zrovna přesvědčivý. Někteří fanoušci i odborníci byli překvapení, že mu záda ze střídačky kryl veterán Tom Heaton a nikoliv loňská jednička United Andre Onana. Kouč Ruben Amorim to vysvětlil Onanovým nedávným zraněním, kvůli kterému se nezapojil do přípravy.
Klub se však rozhodně poohlíží po posile mezi tři tyče. Obzvlášť, když je nyní k dispozici Ital Gianluigi Donnarumma, který loni dotáhl PSG k vítězství v Lize mistrů. Italská brankářská star se údajně pohádala s koučem Luisem Enriquem a jeho pozici zabral nově příchozí Lucas Chevalier.
Podle některých zpráv Francouzi požadují za Donnarummu okolo 40 milionů liber. Sám hráč však požaduje alespoň 50% navýšení své dosavadní odměny, která čítá 210 tisíc liber týdně. Vedení Manchesteru veřejně popřelo zájem o mistra Evropy z roku 2020, což vyvolalo nepochopené reakce mezi příznivci i fotbalovými odborníky. Šestadvacetiletý brankář je tak více spojován s městským rivalem Manchesterem City.
Důvod? United si ho nyní kvůli finanční fair play nemohou dovolit. V posledních měsících utratil klub přes 200 milionů liber za nové útočné posily. Aby vyrovnali účet, musí nyní prodávat.
Deník The Sun vypočítal, kdo všechno by mohl dostat letenku pryč z Manchesteru. Marcus Rashford je zatím jediný, kdo odešel. Za něj však Red Devils nic neinkasovali, v Barceloně je na hostování. Mezi dalšími hráči, kteří by měli uvolnit místo a rozvázat ruce vedení jsou podle Sunu: Jadon Sancho, Antony, Alejandro Garnacho nebo Tyrell Malacia. Klub už údajně dále nepočítá ani s Rasmusem Hojlundem. V případě, že by United skutečně zaměřili své síly na získání Donnarummy, situace draze koupeného Onany by rovněž byla nahnutá.
Prodejem zmíněné šestice fotbalistů by United zmenšili své platové výdaje o závratných 685 tisíc liber. Trucujícímu italskému brankáři by tak splnili jeho požadavky a případně by zbylo i na nějaké přilepšení.
O Onanu podle italských novinářů stojí jeho bývalý klub Inter Milán. Sancho jednal s AS Řím, s útočníkem Hojlundem prý jednal AC Milán, Chelsea se zajímala o Garnacha a Antony si udělal dobré jméno u více klubů při loňském hostování v Betisu. Zatím se však žádný z přestupů nerealizuje a Donnarummův příchod je tak (zatím) zablokovaný.
Vyřeší United tuto situaci do 1. září, kdy je uzávěrka přestupového období?
Zdroj:
https://www.thesun.co.uk/sport/36341844/man-utd-sell-six-players-fund-donnarumma-transfer/