Utkání NHL na břehu jezera trvalo téměř 11 hodin

Zápas NHL v golfovém resortu Edgewood Tahoe Resort na břehu jezera Tahoe. | Foto: Christian Petersen / Profimedia.cz

První ze dvou víkendových zápasů NHL pod širým nebem bylo skutečně jedinečné. Hokej na břehu jezera Tahoe, které leží na hranici států Kalifornie a Nevada, měl nádhernou kulisu. Nikoliv diváckou, ale přírodní. Ovšem slunečné počasí, které celé sportovní události dodávalo unikátní podobu, příliš nepřálo samotnému hokeji. A tak úvodní buly od závěrečného hvizdu dělilo neuvěřitelných deset hodin a 37 minut. 

NHL postavilo ledovou plochu pro sobotní utkání mezi Colorado Avalanche a Vegas Golden Knights v golfovém areálu přímo u jezera Tahoe. Organizace má s pořádáním podobných zápasů zkušenosti, podobných akcí uspořádala už několik desítek. Jak ale řekl komisař NHL Gary Bettman, tato byla z hlediska organizace nejobtížnější.

„Uspořádali jsme už přes 30 venkovních zápasů, ale tento byl z hlediska počasí nejtěžší,“ přiznal Bettman. Problém byl právě v krásném a slunečném počasí. Po první třetině byl led kvůli působení slunečního záření ve velmi špatném stavu. A jak se během pauzy ukázalo, pokračování v zápase by ohrožovalo zdraví hokejistů. Muselo se tedy počkat.

A čekalo se až do večera, kdy už slunce zapadlo, led osvítilo umělé osvětlení a led byl konečně způsobilý pro hru. Colorado nakonec zvítězilo 3:2. Zajímavostí je, že jeden z hráčů Colorada „oslavil“ během druhé třetiny narozeniny, protože se utkání protáhlo až přes půlnoc do data, kdy už mu není 26, ale 27 let.

Dnes je na programu u jezera Tahoe druhý víkendový zápas, ve kterém se utkají Boston Bruins a Philadelphia Flyers. Začátek utkání byl po sobotních zkušenostech přesunut z odpoledne až na večerní čas.

Veterán UFC Pešta zavzpomínal na první placený zápas. Dostal pár korun, vázu a ledvinku

V sobotu 20. února to bylo deset let od chvíle, kdy Viktor Pešta absolvoval svůj první profesionální zápas v MMA (smíšená bojová umění), za který ...

Místo Tour raději klasiky? Jak covid mění cyklistickou strategii a sponzoring

Konec pandemie covid-19 je stále v nedohlednu a velké cyklistické týmy zřejmě mění strategii. Prioritou už nemusí být jen triumf na jednom velkém ...