V Manchesteru by uvítali Ronalda. Zvládnou ho ale zaplatit?

Cristiano Ronaldo | Foto: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Kde hrál, tam zanechal báječný dojem. Po Realu Madrid se tak začínají znovu zajímat o Cristiana Ronalda i v Manchesteru United. Podle finančních expertů jsou přitom United jeden z mála klubů, které by dokázaly tak velkou transakci v současné době ustát.

Královský plat a odstupné Lipsku. Bayern se dohodl s Nagelsmannem

Osm milionů eur ročně během příštích pěti let. A k tomu vyplacení Juliana Nagelsmanna z platného konktraktu v konkurenčním klubu RB Lipsko za 25 ...

Ryan Giggs přišel o místo v Síni slávy Premier League

Za hořké zklamání považuje podle britského deníku The Mirror bývalá hvězda Manchesteru United Ryan Giggs své vyřazení ze Síně slávy Premier ...

Cristiano Ronaldo je v Juventusu Turín nespokojený.

Stačí jen nepatrný signál, že nehodlá dodržet smlouvu, která mu vyprší v létě 2022, a začnou se dít velké věci. Protože po Realu Madrid čekají na Ronaldovo S.O.S. už i v Manchesteru United. Jejich kouč Ole Gunnar Solskjaer se potkal s Ronaldem na hřišti a připustil, že by ho bez sebemenšího zaváhání uvítal na Old Traffordu znovu.

Cristiano Ronaldo odehrál v letech 2003-2009 za Manchester 196 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 84 branek. A to je něco, co se nezapomíná.

„Je pár kluků, se kterými jsem hrál, a které bych chtěl mít v týmu i jako trenér. Kdyby byla možnost získat Cristiana, říkám jasné ano,“ nechal se slyšet Solskjaer a podle zpráv přímo z klubu není jediný, komu případný Ronaldův návrat do Manchesteru není lhostejný. Ronaldovo jméno totiž má figurovat na seznamu případných posil.

Na jednu stranu tomu nahrává Ronaldova nespokojenost v Juventusu, na druhé jsou proti finanční náklady, které by takový transfer přinesl. Podle finančních zpráv sice Manchester ušetřil během pandemie covidu-19 na platech deset procent a vytvořil si rezervu, ale částka 31 milionů eur, které si Ronaldo vydělá jen během jedné sezony v Itálii, může být nad možnosti Angličanů.

I kdyby totiž dokázal Manchester dorovnat plat, který má Ronaldo v Juventusu, ten bude stejně tratit. A to díky benevolentnějším italským daňovým zákonům.

Jak moc bude silná Ronaldova touha opustit Juventus? Rozhodovat bude i účast Juventusu v kontroverzní Superlize – v takovém případě by Ronaldo musel zapomenout na Ligu mistrů a zřejmě by se snažil Itálii rychle opustit.

ExSparťan Guélor Kanga: Skandál se změněnou identitou

Skandál a vyloučení z mezinárodních soutěží hrozí reprezentaci Gabonu. Může za to bývalý Sparťan a současný hráč srbského týmu Crvena Zvezda ...

Longboard pro jízdu městem, parkem nebo i z kopce

Vyzkoušeli jste jízdu na longboardu a natolik jí propadli, že toužíte po vlastním prkně? Poradíme vám, jaký longboard zvolit, ať už chcete jezdit ...