V Oberhofu jsou dnes na programu stíhačky. Do akce jdou i Češi

Markéta Davidová | Foto: Petr Slavík / Biatlon.cz

Čtyři čeští reprezentanti se kvalifikovali na Světovém poháru v Oberhofu do dnešních stíhacích závodů. Nejlepší výchozí pozici bude mít Markéta Davidová, která ve včerejším sprintu obsadila sedmé místo.

Davidová sice vystartuje jako sedmá v pořadí, na pátou Marte Olsbuovou Røiselandovou ale ztrácí pouhé dvě sekundy. Na první Tiril Eckhoffovou minutu. V této sezóně byla Davidová ve stíhačce nejlépe devátá.

Dvě minuty bude na startu ztrácet na čelo druhá z českých reprezentantek Eva Puskarčíková. Po 39. místě ve sprintu se může pokusit o pátý bodovaný výsledek v řadě.

Jakub Štvrtecký se zase bude ucházet o první body v sezóně. Ve sprintu mu těsně unikly, což také znamená, že k nim na startu nebude mít daleko. Vyjede jen pět sekund za 35. místem.

Podruhé v kariéře si vyzkouší stíhačku Milan Žemlička. V Hochfilzenu si z 55. příčky pohoršil na 59. Dnes se zkusí posunout dopředu s číslem 57.

12:45 – SVĚTOVÝ POHÁR – STÍHACÍ ZÁVOD ŽEN

  • Česká čísla: 7. Markéta Davidová, 39. Eva Puskarčíková
  • TV přenosy: 12:40 ČT sport, 12:45 Eurosport 1

14:45 – SVĚTOVÝ POHÁR – STÍHACÍ ZÁVOD MUŽŮ

  • Česká čísla: 41. Jakub Štvrtecký, 57. Milan Žemlička
  • TV přenosy: 14:40 ČT sport, 14:30 Eurosport 1

Zdroj: Biatlon.cz

Anglický fotbal bojuje s novou verzí koronaviru

Zmutovaný koronavirus kosí anglický fotbal. Některým týmům z nižších soutěží dokonce hrozí, že budou vyřazeny z rozjetého ...