Velká cena Británie bude super divná, říká Lewis Hamilton

Lewis Hamilton | Foto: ČTK/ZUMA Hoch-Zwei

Po krátké pauze bude nedělní Velkou cenou Británie pokračovat mistrovství světa formule 1. Stejně jako v předchozích závodech se kvůli opatřením proti šíření koronaviru pojede v Silverstonu bez diváků a obhájce titulu Lewise Hamiltona z Mercedesu tak čeká jeden z nejzvláštnějších domácích závodů.

Velká cena Británie je nejlepší závod a je to hlavně díky fanouškům, kterých vždycky dorazí tisíce a udělají skvělou atmosféru. Takže bez nich to bude super divné,“ řekl šestinásobný mistr světa Hamilton, který ovládl předchozí Velké ceny Štýrska a Maďarska.

Díky dvěma vítězstvím za sebou se Hamilton po třech Grand Prix posunul do čela průběžného pořadí seriálu s náskokem pěti bodů před týmovým kolegou Valtterim Bottasem, který vyhrál úvodní díl koronavirem opožděné a zkrácené sezony v Rakousku.

Mercedes tak potvrdil nadvládu v ročníku, ve kterém navíc jeho jezdci ovládli také všechny kvalifikace. „Vyřešili jsme problémy, které nás trápily v prvním závodě a získali jsme dost bodů. Ale první tři závody také ukázaly, jak je ve zkrácené sezoně důležitá spolehlivost,“ uvedl šéf Mercedesu Toto Wolff.

Hamilton ovládl další velkou cenu a nechal vzpomenout na Schumachera

Šestinásobný mistr světa Lewis Hamilton osmým vítězstvím ve Velké ceně Maďarska formule 1 vyrovnal rekord Michaela Schumachera v počtu výher v ...

Jsme jedním ze dvou týmů, kterým se podařilo dokončit všechny dosavadní závody s oběma vozy. A moc dobře víme, že když závod nedokončíte, tak se vedení rychle rozplyne,“ přidal Wolff. Kromě Mercedesu se podařilo s oběma monoposty dokončit všechny závody také McLarenu.

Třetí místo v průběžném pořadí mistrovství světa patří Maxi Verstappenovi z Red Bullu, který však na Hamiltona ztrácí už třicet bodů. „Víme, na čem musíme zapracovat. A vzhledem k tomu, že kousek od Silverstonu máme továrnu, tak by nám to mohlo pomoci,“ prohlásil.

Red Bull řekl jasné ne návratu Sebastiana Vettela. Věří svým jezdcům

Vedení stáje Red Bull odmítlo možnost, že by pro příští sezonu formule 1 angažovalo čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela. Reagovalo tak ...

Naopak další trápení čeká podle všeho Ferrari, protože okruh v Silverstonu je zaměřený na rychlost a vozy italské stáje výkonem za konkurencí zaostávají. „Víme, že z tohoto pohledu to bude hodně těžké. Ale musíme nasbírat co nejvíc informací, aby mohly práce na vozech pokračovat správným směrem,“ uvedl sportovní ředitel Laurent Mekies.

Program Velké ceny Británie odstartují páteční tréninky, sobotní kvalifikace začne stejně jako nedělní závod v 15 hodin. Okruh v Silverstonu bude dějištěm i následujícího závodu příští týden, který se pojede k 70. výročí formule 1.

Komentáře