Vítěz Gira přerušuje kariéru. Hledá novou motivaci

Tom Dumoulin | Foto: Annie Postma / Shutterstock.com

Spletité uličky profesionálního sportu jsou nevyzpytatelné. Jednou ráno se probudíte a zjistíte, že už nemáte žádnou motivaci k tvrdému tréninku nebo závodu. Přesně to se stalo cyklistovi Tomu Dumoulinovi. Třicetiletý vítěz Gira z roku 2017 opouští dočasně profesionální peloton.

Mrtvá noha a až pak KO. Lékař vysvětlil prohru Conora McGregora

Nejdříve mrtvá noha a pak tvrdé KO. Brian Sutterer, lékař zabývající se bojovými sporty, analyzoval souboj Conora McGregora s Dustinem Poirierem ...

Utratil miliardy, ale bez výsledku. Frank Lampard už není koučem Chelsea

Nesplnil očekávání. Přesně tohle se na dnešním mítinku s vedením a hráči dozvěděl Frank Lampard. Dvaačtyřicetiletý kouč už není trenérem Chelsea, ...

Jako kdyby neměl ze závodění už ani trochu radost. Takový dojem mohli mít fanoušci, když se kamera v pelotonu zaměřila na Toma Dumoulina. „Musím přijít na to, co od cyklistiky vlastně chci. Teď cítím neustále nějaký tlak z různých stran. Taková je cyklistika,“ objasnil.

Před třemi roky byl Nizozemec na vrcholu. Tým Sunweb v něm viděl lídra, který by mohl otřást trůnem tehdejší vládnoucí stáje Sky (nyní Ineos). Očekávání z velké části splnil. Po zmiňovaném triumfu na italském Giru přišlo v roce 2018 druhé místo na Tour de France. Tehdy si i celkový vítěz Geraint Thomas musel dávat pořádný pozor, aby Dumoulin nedostal moc prostoru.

Jenže další sezonu přišlo zranění kolene a časté pády. Svojí pochroumanou psychiku chtěl Dumoulin nakopnout přestupem do belgického týmu Jumbo-Visma, jenže ani v černožlutých barvách nenašel novou motivaci. V loňské sezoně proto pomáhal lídrovi Primožovi Rogličovi na Tour de France. Tu samou roli měl mít následně na Vueltě. Z ní ale po osmi etapách raději odstoupil. Už tehdy naznačil, že není vše v pořádku.

„Opravdu chci jezdit dobře. Chci, aby byl tým spokojený, aby sponzoři byli spokojení. Aby moje žena a moje rodina byla spokojená. Chci, aby se všichni měli dobře, včetně mých týmových kolegů. Ale loni jsem trochu zapomněl na sebe,“ přemítal stříbrný medailista v časovce z olympiády v Riu.

Ke konci Toma Dumoulina se vyjádřil také jeho bývalý týmový kolega Marcel Kittel. Vítěz čtrnácti etap na Tour moc dobře ví, jaké je to předčasně ukončit cyklistickou kariéru. Německý spurter přestal závodit už před rokem a půl.

Z vlastní zkušenosti vím, jaké to je a jak těžké může být, když pochybujete o tom, co vlastně děláte. Jen čas vám řekne, jestli to bylo dobré rozhodnutí. Doufám, že v případě Toma to nebude trvat dlouho,“ napsal Kittel na Instagramu.

Ronaldo boduje. Před miliony dal přednost lidským právům

Více než 155 milionů korun ročně odmítl Cristiano Ronaldo, když shodil ze stolu nabídku stát se jednou z tváří kampaně na podporu turismu v ...

Smrt spolulezce a dlouhé čekání. Atletka se pokouší zdolat K2

V roce 2016 získala stříbro na halovém mistrovství světa ve štafetě na 400 metrů. Teď se pokouší o náročný zimní výstup na druhou nejvyšší horu ...