Vítkovice na úvod superligy vyhrály na hřišti Hattricku Brno 5:3

Ilustrační foto | Foto: shutterstock.com

Florbalisté Vítkovic, mistři z roku 2019 a druhý tým uplynulé nedohrané sezony, vstoupili do nového ročníku superligy výhrou na hřišti Hattricku Brno 5:3. Shodně dvěma góly k tomu pomohli Adam Delong a Jan Šebesta, za poražené skóroval rovněž dvakrát Luděk Ondráček.

Nečekali jsme, že to bude tak těžký zápas. Brno dobře bránilo, hrálo tvrdě a jednoduše do naší obrany. Šancí jsme si ale vytvořili hodně, gólman (Filip Kuhn) nás párkrát vychytal, ale jsme rádi za tři body,“ řekl Delong.

Tatran Střešovice po přestěhování z domácí Stodoly do haly v Řepích zvítězil v pražském derby nad Sokolem Královské Vinohrady 5:4. Hostům nebyl nic platný náskok 3:0 ani hattrick Milana Bíny. Tatran šel do vedení ve druhé třetině, kterou ovládl 4:0 a otočil v ní stav na 5:3.

Po čtyřech bodech za dvě branky a stejný počet asistencí si při výhře FBC Ostrava v Liberci 7:3 připsali Michal Sládek a Wojciech Malajka. Duel pražské Sparty s Otrokovicemi byl odložen kvůli tomu, že hostující Panthers jsou v karanténě po pozitivním testu na covid-19 v týmu.

Otrokovický klub se dozvěděl o pozitivním testu u osoby, s níž jeden hráč A-týmu mužů přišel do kontaktu. Tento hráč byl následně také pozitivně testován. Spoluhráči a trenéři, kteří přišli se zmíněným hráčem do styku, jsou v karanténě a čeká je testování,“ uvedli Panthers na klubovém webu.