Vodní slalomáři testovali formu v dějišti ME

Gabriela Satková a Tereza Kneblová | Foto: Anna Hrbáčková

Český tým ve vodním slalomu se 10. a 11. dubna představil na mezinárodních závodech v italské Ivrei. Do dějiště letošního mistrovství Evropy odcestovala kompletní reprezentace s výjimkou Jiřího Prskavce. Mezi singlířkami dominovaly Tereza Fišerová, Tereza Kneblová a Gabriela Satková, kajakář Vít Přindiš přidal stříbro a kajakářka Veronika Vojtová bronz. Společně s juniorským týmem si Češi odvezli z Itálie celkem 19 medailí.

Dvoudenní mezinárodní závody v Itálii sloužily všem 17 zúčastněným státům především jako příprava na blížící se mistrovství Evropy, které v Ivrei proběhne od 6. do 9. května. Domácí Italové zároveň absolvovali národní kvalifikaci pro sezonu 2021, proto závody probíhaly odlišnou formou a každý den přinesl vítěze – v sobotu se jely dvě závodní jízdy a z lepší se počítal celkový výsledek, zatímco v neděli byl na programu klasický formát, tedy první kvalifikační jízda a z ní postup do finále. Víkendové klání tak nabídlo dvojnásobný počet soubojů v seniorských i juniorských kategoriích a mnoho závodníků zde odstartovalo letošní sezonu. Český tým si vedl skvěle – získal devět zlatých, sedm stříbrných a tři bronzové medaile.

Sobotní program kanoistek ovládla Tereza Fišerová, kterou na stupních vítězů doplnila stříbrná Gabriela Satková. Mezi kajakáři si pro nejlepší český výsledek dojel Vít Přindiš, který bral rovněž stříbro. Bronz v soutěži kajakářek přidala Veronika Vojtová, nejlepší z českých kanoistů Lukáš Rohan skončil sedmý.

V neděli předvedla nejrychlejší jízdu stále ještě juniorka, kanoistka Tereza Kneblová, jejíž výkon stačil na vítězství i mezi seniorkami. Kneblová v Itálii závodila na kánoi i kajaku a získala celkem dvě zlata a jedno stříbro. „Kanál v Ivrei je pro mě jeden z nejtěžších, na kterém jsem kdy jela. Proto pro mě byla každá závodní jízda výzvou. O to víc jsem ráda, že se mi nakonec dařilo. Moje forma se ukáže asi až na samotném mistrovství, ale zatím jsem se svými výkony celkem spokojená,“ řekla česká reprezentantka, která 11. dubna oslavila své osmnáctiny.

Výborně si vedla také její reprezentační kolegyně Gabriela Satková. Úřadující mistryně Evropy z pražské Troji předvedla ve své kategorii nejrychlejší jízdu, celkově se zařadila za Kneblovou. „S výsledkem jsem moc spokojená, protože se mi podařilo uspět oba dny. Samotné jízdy ale mohly být lepší a pořád je na čem pracovat,“ přiznala Satková. „Jsem si jistá, že zazávodit si na trati, kde se bude konat samotné mistrovství Evropy, byl dobrý krok. Mohli jsme si vyzkoušet závodění jako takové, ale i různé kombinace, které se na mistrovství klidně můžou objevit. V přípravě nám to určitě pomohlo,“ uzavřela Satková.

Těsně za stupni vítězů skončila kajakářka Kateřina Minařík Kudějová a o dvě příčky za ní dojela Tereza Fišerová, která v Ivrei závodila na kánoi i kajaku. Na medailový úspěch ze soboty se o den později nepodařilo navázat mužům – o nejlepší českou finálovou jízdu mezi kanoisty se postaral osmý Václav Chaloupka, nejlepším českým kajakářem byl třináctý Vavřinec Hradilek.

Zdroj: Kanoe.cz