Volejbaloví kadeti obhájili evropské stříbro

Ilustrační foto. | Foto: shutterstock.com

Čeští volejbalisté do 18 let navázali na úspěchy svých starších kolegů a obhájili stříbro na mistrovství Evropy. Do finále se kadeti dostali potřetí za sebou, v boji o zlato dnes tým pod vedením Jana Svobody nestačil na domácí Italy. Ti v Lecce zdolali Čechy ve třech setech 25:23, 25:16 a 25:18.

V roce 2017 parta kolem Marka Šotoly a Lukáše Vašiny vybojovala v Maďarsku senzační a první zlato, o rok později ve Zlíně tým kolem Matyáše Džavoronoka a Jiřího Mikulenky skončil druhý. Na ně v Itálii navázala sestava s kapitánem a libereckým nahrávačem Šimonem Bryknarem.

Nevyrovnali jsme se s italským servisem, což bylo fatální pro naši hru, která nás jinak zdobila. Stříbrná medaile je ale fantastická,“ uvedl vedoucí týmu a manažer reprezentací Miloslav Javůrek. „Je to obrovský úspěch a rozhodně se nejedná o samozřejmost. V Evropě je neskutečná konkurence, kluci mají dobře našlápnuto, ale musí neustále a s pokorou pracovat na sobě,“ dodal v tiskové zprávě.

Kapitán Bryknar byl v každém duelu oporou mužstva. „Zahrál vždycky stabilně a k němu se přidal další spoluhráč, který předvedl nadstandard a tím strhnul ostatní. Dařilo se třeba Danielu Fabikovičovi, hodně dobře zahrál Jakub Klajmon, David Kollátor, Richard Struška a mohl bych vyjmenovat základní šestku. Hodně to bylo o kolektivním výkonu,“ vyzdvihl Javůrek.

Komentáře