Vydrží Necid v Bohemce, nebo se jen rozehraje a půjde o dům dál?

Tomáš Necid posílil Bohemians 1905. | Foto: Twitter @bohemians1905

Jestli ne největší, tak alespoň nejpřekvapivější posilu letos představili pražští Bohemians 1905. Klokani v pondělí přivítali nového hráče do útoku, Tomáše Necida. Fotbalistu se zkušeností ze Slavie, CSKA Moskva, nebo holandské ligy. Hráče, který ve svém věku přesunem do Ďolíčku zaskočil mnohé. Bude klub z Vršovic pro bývalého reprezentanta víc, než jen odrazový můstek do silnějšího týmu?

Trojnásobný ruský mistr a dvojí šampion se Slavií v jedenatřiceti letech stále není ve věku, kdy by se musel ze zahraničního angažmá vracet zpět domů. Přesto se po doladění některých drobností představí v zelenobílém dresu. 

Necid se v aktuálně devátém týmu Fortuna:Ligy zřejmě ihned stane útočníkem číslo jedna. S jeho zkušenostmi to snad ani jinak nejde, vždyť 44 startů za národní tým už hovoří o schopnostech rodáka z Prahy dost. Je ovšem více než zřejmé, že Bohemka nemusí být pro autora dvanácti reprezentačních gólů konečnou.

Jednak kvůli tomu, že se může klidně stát, že Necid svůj nový klub přeroste a také “životnost” schopných forvardů v Ďolíčku bývá krátkodobá. Příklady budiž Tetteh a Júsuf, kteří v Bohemce předvedli, co umí a zařídili si tak přestup do Sparty, potažmo do Slavie. Nebylo by proto divu, kdyby se Necid zase po letech vrátil třeba zpět do známého prostředí v Edenu.