Woodsův kolaps na Masters. Pohřbila ho jamka číslo 12

Tiger Woods | Foto: Debby Wong / Shutterstock.com

Nevyzpytatelný vítr, tří písečné bunkery a pak samozřejmě vodní kanál Rae’s Creek. O dvanácté jamce hřiště Augusta National Golf Club, tradičním dějišti golfového Masters, se mluví jako o pohřebišti nadějí na zisk zeleného saka. Ale aby na jamce s par 3 zahrál někdo 10 ran? A tím někdo byl obhájce titulu Tiger Woods? Neuvěřitelné!

Hned třikrát poslal Tiger Woods míček do vodního kanálu a pak se chytal zoufale za hlavu. Deset ran na jednu jamku? To je Woodsovo nejhorší skóre za jeho celou profesionální kariéru. Stejně tak jde o rekord na ikonické 12. jamce Masters, přezdívané Golden Bells.

Umění slavit aneb Vítězové a poražení víkendu

Slavící Lewis Hamilton, slavící fotbalová reprezentace, slavící dráhař Tomáš Bábek, neslavící české basketbalistky a hokejisté Českých Budějovic ...

Vítr si tu často pohrává z různých směrů, golfisté proto vytahují ze svého arzenálu cokoliv od železa s označením šest až po devítku a dávají dobrý pozor, aby je vítr nezaskočil. Přítomnost vodního kanálu na psychice také nepřidá, protože je bezpodmínečně nutné poslat míček velmi blízko jamky. A přesně. Ideální par je 3, podle dlouhodobých statistik tu hráči nejčasteji zahrávají právě par, často se dostanou dvěma údery na birdie, to dokonce častěji než čtyřmi ranami na bogey. Tiger Woods však ukázal něco, pro co budou muset v Augustě najít novou terminologii.

Tohle je noční můra! A potkala Tigera Woodse! Tiger skončil s deseti údery a třikrát našel vodu,“ zněl tweet kanálu Sky Sports Golf.

Tiger Woods předvedl naprostý kolaps. Když se míček po ráně z bunkeru už potřetí sklouzl do Rae’s Creek, nebylo to nic jiného než naprostá bezmoc.

Při golfu se někdy cítíte strašně osamělí. Nejradši byste se otočili a šli domů, ale musíte to prostě dobojovat. Nikdo vás z toho nedostane, nevysvobodí vás z té situace. Díky tomu je ale golf tak moc jedinečný, právě tahle obtížnost z něj dělá skvělou záležitost,“ vyprávěl smutně Tiger Woods.

A jeho vysvětlení selhání na Golden Bells, jaké golfová historie nepamatuje? Vítr.

Špatně jsem to odhadl. Vítr foukal zprava, ale když jsem se postavil na odpal, otočil se na druhou stranu,“ tvrdil.

Tiger Woods se tak stal možná vůbec nejsmutnější obětí nevyzpytatelné jamky s číslem 12. Ve zbytku kola sice zahrál hned pětkrát z šesti jamek birdie, ale i tak to znamenalo, že jeho jediným kontaktem se zeleným sakem bylo, když do něj dle tradice jako obhájce pomáhal novému šampionovi Dustinu Johnsonovi.

Mistr světa bojuje s poškozením plic: Korona existuje

Trojnásobný mistr světa v zápase řeckořímském Němec Frank Stäbler byl vždy proslulý svojí nezdolnou kondicí. Teď mu ji ale zásadně poškodil ...