Začíná ME v judu, na startu jsou i tři Češi

Věra Zemanová bronzová na ME do 23 let | Foto: Facebook České judo

V pražské O2 areně začíná mistrovství Evropy v judu a v úvodním soutěžním dnu bude rozdáno pět sad medailí. Do bojů zasáhnou tři čeští reprezentanti David Pulkrábek, Pavel Petřikov a Věra Zemanová.

Vyřazovací boje začínají v 10:00, finálové bloky jsou na programu od 16 do 18:30. Šampionát se kvůli protikoronavirovým opatřením uskuteční v uzavřené „bublině“ a bez diváků.

Pulkrábek se ve váze do 60 kg utká v prvním kole s Turkem Salihem Yildizem. Čtyřiatřicetiletý Petřikov, který absolvuje čtrnáctý a poslední evropský šampionát v kariéře, narazí v šestašedesátce nejprve na Srba Strahinju Bunčiče. Čerstvá bronzová medailistka z ME do 23 let Zemanová nastoupí v kategorii do 57 kg proti juniorské světové šampionce Eteri Lipartelianiové z Gruzie.

Do soboty se představí celkem dvanáct českých judistů, největší hvězdou bude Lukáš Krpálek. Úřadující olympijský vítěz, mistr světa a trojnásobný evropský šampion je jediným nasazeným domácím judistou, jeho kategorie nad 100 kg je na programu v sobotu.

Od Hamiltona po Laudu. Nejlepší piloti formule 1

Stovku má na dosah. Britský pilot Lewis Hamilton je pouhých šest zářezů od milníku, který byl ještě třeba před deseti lety naprosto ...