Zápasnice Hanzlíčková postoupila do čtvrtfinále evropské olympijské kvalifikace

Adéla Hanzlíčková | Foto: Svaz zápasu ČR

Zápasnice ve volném stylu Adéla Hanzlíčková vykročila za vytouženou kvalifikací na letní olympiádu v Tokiu. Krátce před polednem si ve váhové kategorii do 68 kilogramů poradila s první soupeřkou na evropském kvalifikačním turnaji v Budapešti a postoupila do čtvrtfinále. 

Šestadvacetiletá Adéla Hanzlíčková by si ráda zopakovala svoji účast na olympijských hrách v Rio de Janeiru v roce 2016. A právě dnes se o zisk místa na letošním olympijském turnaji snaží na evropské kvalifikaci v hlavním městě Maďarska. Před sebou má nelehkou misi – musí se dostat až do finále, protože letenku do Tokia si z Budapešti odvezou jen finalistky.

Co tato podmínka znamená? Jednoduše řečeno, česká volnostylařka dnes potřebuje třikrát v řadě zvítězit. A první výhru už si na svoje konto připsala, když v kvalifikačním duelu porazila zkušeným výkonem Bělorusku Hannu Sadchankaovou. Ve druhém kole utkání ji Hanzlíčková dokázala položit na lopatky a zápas tak předčasně ukončit.

Další překážkou v cestě za olympijským snem bude Italka Dalma Canevaová. Kromě stejného věku, kdy Adéla Hanzlíčková je o pouhé dva dny starší, spojuje českou a italskou zápasnici zisk stříbrné medaile z mistrovství Evropy. Zatímco Hanzlíčková ji vybojovala v roce 2019 ve váze do 68 kg, Canevaová se vicemistryní Evropy váhy do 63 kg stala v loňském roce.

Začíná boj zápasníků o olympiádu. V Budapešti se o ni popere pět Čechů

Nejen olympijské hry, ale také některé olympijské kvalifikační turnaje odložila v loňském roce pandemie Covid-19. Platí to i pro zápasníky a ...