Zpestření sezony. NHL na jezeře Tahoe

Ilustrační foto. | Foto:

Klasické Winter Classic letos nevyjde. Vybrané týmy NHL se nepředstaví na obřím fotbalovém stadionu. Důvod je jasný – náročná organizace nemá smysl, když diváci nemůžou zaplnit vysoké ochozy. Fanoušci ale nemusí zoufat. Vedení zámořské ligy přichází s projektem, kdy vyžene hned čtyři týmy na jezero Tahoe.

Datum už je stanovené: 20. února 2021. Na zamrzlé jezero Tahoe vyjedou Colorado Avalanche a Las Vegas Knights. O den později pak na ledové ploše svedou souboj Boston Bruins a Philadelphia Flyers.

V každém z týmů mají Češi své zástupce, a tak je tedy možné, že první hrací den bude Pavel Francouz chytat střely Tomáše Noska. O den později se pak budou nahánět Davidové Pastrňák a Krejčí s Jakubem Voráčkem.

Jezero Tahoe v zimě. Foto: Shutterstock.com

Bohužel fanoušci výlet za hokejovým zážitkem k jezeru na hranicích Nevady a Kalifornie vůbec nemusí plánovat. Už teď je jasné, že kvůli pandemii nebude kolem mantinelů postavená vysoká tribuna. Počet lidí, kteří se jezerského klání bude moci zúčastnit, je limitovaný na čtyři sta.

Převážně půjde o lidi, kteří se podílí na organizaci speciálního utkání. A tak zprostředkování zážitku z krásné přírody ve spojení s hokejem bude hlavně na vybrané celostátní televizi. Ta má jedinečnou možnost zachytit netradiční scenérie, a to i díky použití dronů.

Akce na jezeru Tahoe má být částečnou náhradou za plánované zápasy pod širým nebem, které byly kvůli epidemické situaci už dříve zrušeny. Hned první den roku 2021 se mělo hrát tradiční novoroční Winter Classic v Minneapolis mezi Minnesotou a St. Louis a další venkovní duel mělo v únoru hostit město Raleigh, kde jsou doma hokejisté Caroliny.

Dvacet devět střel nestačilo. Češi padli s Kanadou

Rozjetý rychlík se vykolejit nepodařilo. Čeští mladíci nedokázali ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa do 20 let vstřelit Kanadě ani gól, ...

Nevyhnutelné. V Manchesteru se těší na Messiho

Hotová věc? Ano. Dokonce nevyhnutelná. Přesně takhle píše britský tisk o spojení Lionela Messiho a Manchesteru City. K transferu by podle mnoha ...