Zrušte olympiádu v Tokiu! vyzývá veslařská legenda

Ilustrační foto | Foto: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Konání Her v Tokiu v náhradním termínu je hloupost. Tvrdí to čtyřnásobný olympijský vítěz ve veslování Matthew Pinsent. Podle padesátiletého Brita je třeba celý olympijský cyklus vynechat a do vedení Mezinárodního olympijského výboru dosadit lidi, kteří se nebudou bát nepopulárních rozhodnutí.

Až osmdesát procent Japonců si konání olympijských her v Tokiu v letošním roce nepřeje. Ukazuje to průzkum, na který se ve svých vyjádřeních Pinsent odvolává. Stejně tak připomíná aktuální pandemickou situaci, která se oproti loňskému roku nezlepšila a právě proto pokládá uspořádání Her za nezodpovědné. Konzistentně tak navazuje na svá prohlášení z března loňského roku, kdy se stal jedním z nejhlasitějších kritiků nerozhodného počínání Mezinárodního olympijského výboru, když požadoval okamžité zrušení olympiády.

Nabídka pro Arsenal: Mesut Özil na splátky

Ve finanční fiasko se změnilo angažmá Mesuta Özila v Arsenalu. Luxusní plat mu běží, přestože už od března loňského roku nehraje, navíc odmítl ...

Je nemorální jenom uvažovat o tom, že by sportovci a funkcionáři dostali kvůli konání olympiády přednost v aplikaci vakcíny proti koronaviru. To je prostě neakceptovatelné. Stejně tak je ale směšná představa, že v současné situaci necháme kvůli olympiádě přicestovat na jedno místo tisíce a tisíce nenaočkovaných lidí,“ tvrdí teď Pinsent, který po ukončení kariéry pracoval jako reportér pro BBC a stále patří mezi britské televizní celebrity.

Matthew Pinsent navrhuje letošní Hry v Tokiu zrušit a přesunout je na rok 2024. Paříž, současného hostitele olympiády v roce 2024 přesunout na rok 2028 a stejně tak o další čtyři roky posunout Hry v Los Angeles.

S tím souvisí jeho další požadavek na Mezinárodní olympijský výbor, který by se měl pozměnit natolik, aby z něj vyzařoval jasný „leadership“.

Pinsent by byl ochotný riskovat odstoupení partnerů tokijské olympiády, protože tohle riziko by podle něj bylo vyvážené jistotou, že posunuté Hry v Paříži už nebudou ovlivněné současnou atmosférou a případné finanční ztráty naopak vykompenzují.

Matthew Pinsent získal během své kariéry deset titulů mistra světa a čtyři olympijská zlata z Barcelony, Atlanty, Sydney a Atén. V roce 2000 byl vlajkonošem britské výpravy na zahajovacím ceremoniálu a v letech 2001-2004 členem Komise sportovců MOV.

Popelář se postavil hvězdám Josého Mourinha

Tak tohle je možné díky FA Cupu snad jen v Anglii. Hvězdný Tottenham Hotspur si zahrál v poháru s Marine FC z osmé nejvyšší soutěže a jeho branku ...

Devět měsíců. Radek Duda dostal trest za konflikt s Vampolou

Další z průšvihů Radka Dudy byl oceněn devítiměsíčním distancem. Bývalý hokejový útočník nezapomněl nic ze svého bouřliváckého repertoáru ani ...