AKTUÁLNĚ: Sportovci sundali roušky a začali trénovat na sto procent

Ilustrační foto | Foto: pixabay.com
Od 11. května dochází k další vlně rušení zákazů, které vláda nařídila kvůli pandemii koronaviru. Od pondělka se změní mnoho věcí, nejen pro profesionální sportovce, kteří budou moci trénovat kolektivně, tak i pro ty, kteří se sportu věnují pouze rekreačně.
Pozitivní zprávu uvítají například kluby první a druhé fotbalové ligy. Ty se totiž mohou stoprocentně vrátit do tréninkového procesu a těšit se na zápasy. Pokračování soutěží od 25. května ovšem musí v úterý ještě posvětit zástupci klubů. Pokud se tak stane, dojde zřejmě ke zhuštění programu a týmy budou muset odehrát zápasy v kratším časovém období. Stále platí, že všechna utkání budou odehrána bez diváků.
Přehled rozvolňování sportovních opatření (zdroj: Národní sportovní agentura)
Výraznou změnu pocítí amatérští sportovci. Pro ně se od 11. 5. otevřou vnitřní sportoviště, která byla zatím kvůli nařízení vlády uzavřena. Nyní bude možné navštěvovat například sportovní haly, nebo tělocvičny.
Nejviditelnějším posunem bude zrušení nařízení o nošení roušek. Samotní sportovci je už potřebovat nebudou, členům realizačních týmům však povinnost chránit si ústa a nos zůstává. Nově přestává platit povinný dvoumetrový odstup jednotlivých sportovců. Mezi sportovcem a okolím však nařízení stále platí.
Špatnou zprávou je stálý zákaz používání šaten a sprch.