Takhle to být nemělo. Téměř 160 kilometrů ze Saint-Paul-Trois-Châteaux do Nîmes přitom svým zvlněným profilem s jednou vrchařskou prémií třetí kategorie pokusům o úniky přímo vybízelo. Ale stejně tak asi nikdo nepředpokládal, že by mělo jít o úniky úspěšné. A i kdyby, tak si nikdo neuměl představit, že ještě před hlavním polem dorazí třináct odvážných, a že Nils Politt z Bora-hansgrohe najede na peloton 15 minut a 53 vteřin.
Vždyť Mark Cavendish bojuje o vyrovnání historického rekordu v počtu vyhraných etap na Staré dámě. Vyhrál jich třicet tři, Eddy Merckx jich má třicet čtyři. Kolik příležitostí ještě letos Cavendish dostane? A pokud to nezvládne, objeví se na Tour i v příští sezoně?
Jenže ono se stačí podívat na složení skupiny uprchlíků.

Pogačare, nedopuješ, náhodou? Ne, ale data z výkonu vám neukážu!
Nic nového. Tyhle otázky míří na každého cyklistu, který se kdy obleče do žlutého dresu a na Tour de France je až příliš...

Tour de France: Ztráty na Mont Ventoux a báječný Wout van Aert
Obr z Provence, jak se přezdívá osamělému vrcholu Mont Ventoux, si znovu vybral svou daň. Dnešní 11. etapa Tour de France...
Když útočí Politt na etapové prvenství, asi není důvod, aby se jeho kolegové starali o tempo pronásledovatelů, zvlášť, když stejně nemohli přivézt do spurtu Petera Sagana, který ze závodu odstoupil kvůli zraněnému kolenu. A podobně dnešní etapu obětovala i Vlčí smečka Marka Cavendishe.
Vždyť Deceuninck-QuickStep měl vepředu Juliana Alaphilippa a ten podobné zápletky řešit umí.
Ze silných stájí neměly svého zástupce mezi uprchlíky jen týmy Alpecin, Ineos, Jumbo Visma a UAE. Tedy ty, které v rámci taktiky raději opečovávaly své lídry na celkové pořadí, v případě Alpecinu pak jeho jezdci spíš šetřili síly, kterých vydali v prvním týdnu Tour de France více než dost.
Třináctičlenný únik se zformoval hned v úvodu etapy, čtyřicet kilometrů před cílem to bylo už jenom na Polittovi, Ervitim z Movistaru a Sweenym z Lotta. O nevyzpytatelnosti dnešního úniku rozhodl silný vítr do zad a boční vítr, sedmadvacetiletý německý dlouhán Nils Politt toho využil dvanáct kilometrů před cílem, kdy zaťal zuby, vystupňoval tempo a předvedl své časovkářské schopnosti.
Průjezd cílem si vychutnal jako málokdo jiný. Vždyť šlo o jeho teprve druhé profesionální vítězství v kariéře, před svým dnešním sólem se radoval jen v 26. srpna 2018, kdy dotáhl do konce závěrečnou etapu na Deutschland Tour a zajistil si tak tehdy druhé místo v konečném pořadí, bodovací soutěži i soutěži pro jezdce do 25 let.
Na Tour de France podobné ambice nemá. Tam je boj o žlutý trikot určen jiným. A těm se dnes podařilo proklouznout etapou bez ztrát. V čele tak zůstává slovinský obhájce prvenství z roku 2020 Tadej Pogačar.

108. ročník Tour de France: Pogačar, Roglič a ti druzí
Bitva o žlutý dres zaručující nesmrtelnost začíná. Už zítra se rozjede 108. ročník etapového závodu Tour de France, jeho vítěz...

UEFA vyšetřuje anglické fanoušky. Boris Johnson odsoudil pískání při dánské hymně
Anglie sice porazila ve středečním semifinále Eura Dánsko a postoupila do finále, po výhře 2:1 v prodloužení ale zůstala také...