Kategorie K1
V úvodu se na start kvalifikace postavilo 56 kajakářek, které čekala dvoukolová kvalifikace. Z první jízdy postupovalo 20 nejlepších, další desítka pak z opravné jízdy. Vítězkou se stala suverénní Australanka Jessica Foxová, která zajela čistě v čase 95,15 s.
Z první jízdy rovnou do sobotního semifinále postoupila i česká dvojice Kateřina Minařík Kudějová (102,38 s) a Antonie Galušková (102,78 s, 2 vteřiny penalizace). „Postup jsem si jistila. Na přesazované branky jsem si dávala pozor, a nakonec mě překvapilo, že byly docela lehké. Jediné, co se mi nepovedlo, byla spodní část. Tu jsem zajela jinak, než jsem chtěla. Ale nechtěla jsem dělat zbytečné šťouchy a raději jsem jela na jistotu. Jsem ráda, že jsem postoupila rovnou z první jízdy. Je pro mne i velká motivace, že tu jsou i závodnice ze zbytku světa, se kterými jsme dlouho nezávodily. Na to jsem se moc těšila, obzvlášť když se jede doma, tady nám to jde vždycky dobře,“ řekla Minařík Kudějová.
Program 2. závodního dne (sobota, 12. června)
08:45 - 08:53 Předjezdci K1Ž, K1M
09:00 - 11:20 Semifinále K1Ž, K1M startovní interval 120 vt.
11:20 - 12:00 Přestávka
12:03 - 13:15 Finále K1Ž, K1M startovací interval 180 vt.
13:18 - 13:31 Slavnostní předávání cen K1Ž, K1M
13:31 - 15:00 Přestávka
13:15 - 14:15 Stavba tratě pro Extreme canoe slalom
15:00 - 16:51 K1Ž + K1M Extreme canoe slalom – jízda na čas startovní interval 45 vt.
Po ženách se mezi 25 branek vydalo 61 kajakářů. Z první jízdy postupovalo 30 závodníků, dalších 10 opět z opravných jízd. Bez obtíží si sobotní semifinále vyjeli všichni tři čeští reprezentanti – Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš.
„Můj čas byl druhý třetí nejlepší, to je pořád v pohodě. Myslím, že na naši jízdu nám trochu stoupla voda, já jsem chtěl jet jednu kombinaci víc na risk, než by bylo zdrávo a ukrátit si tak lajnu a z toho se vyklubal ten šťouch. Na kvalifikaci to je ale dobré. Upřímně jsem nečekal, že to bude takhle nasekané. Věděl jsem ale, že jedu tak dvě vteřiny za tím nejrychlejším, takže jsem ani do cíle už tak nespěchal. Můj plán byl postoupit hned z první jízdy, abych si trochu odpočinul, a to se povedlo,“ řekl Jiří Prskavec.
Nejlépe z českého trojlístku se vedlo Vítu Přindišovi, který se díky čisté jízdě v čase 89,22 s umístil na šestém místě. Kvalifikaci vyhrál Ital Giovanni De Gennaro, který zajel bezchybně v čase 87,22 s.

Život na zámku. Jiří Prskavec starší slavil narozeniny
Český tým ve vodním slalomu se již tento čtvrtek a pátek představí v kvalifikačních jízdách mistrovství Evropy v italské Ivrei,...
Kategorie C1
Celkem 43 kanoistek se představilo v kvalifikaci, na 20 z nich čekal přímý postup do semifinále z první jízdy, dalších 10 pak z oprav. Kvalifikaci vyhrála Britka Mallory Franklinová (102,22 s, 2 vteřiny penalizace), hned za ní skončila Jessica Foxová z Austrálie, která se už dopoledne představila na kajaku. Třetí skončila Andrea Herzogová z Německa (105,77 s. 2 vteřiny penalizace).
Z českých lodí přímý postup slavila z pátého místa Tereza Fišerová (108,18 s, 2 vteřiny penalizace) a z osmého místa Gabriela Satková (109,33 s, 2 vteřiny penalizace). Třetí česká loď, která patří Martině Satkové, se do semifinále probojovala až z druhé opravné jízdy výkonem 110,56 s.
Páteční kvalifikační jízdy uzavřeli kanoisté, kterých se na startu představilo 48. Zvítězil Němec Sideris Tasiadis, který zajel čistou jízdu v čase 94,03 s. Druhý byl Slovinec Benjamin Savšek (94,14 s) a třetí Denis Gargaut Chanut z Francie (94,32 s).
Ze 4. místa postoupil domácí Lukáš Rohan, který rovněž předvedl bezchybnou jízdu (94,62 s). „Ověřil jsem si, že není dobré chodit na trať v rámci předjízdy, kdy se trať teprve ladí, protože v tu chvíli je trať mnohem těžší. Při závodě se ale zlehčila, zvedli nám branky, takže to bylo jednodušší. Jsem rád, že se mi podařilo zajet čistě. Jel jsem první jízdu na své olympijské lodi, o to víc mne těší, že to takhle vyšlo a doufám, že v tom budu pokračovat i v neděli. To bude to nejdůležitější. Zaplaťpánbůh, že už zase můžeme závodit. Ta loňská sezona byla hrozně okleštěná, teď je tu nejužší světová špička. Můžeme se porovnat se všemi, i když pro nás je stále výhoda, že jedeme doma,“ tvrdil Rohan.
Do postupové dvacítky se v pohodě vešel i Václav Chaloupka (96,82 s). Do opravných jízd musel jít Vojtěch Heger, reparát však zvládl na jedničku a zajel čistou jízdu v čase 95,70 s.

Barbora Krejčíková píše pohádkový příběh nejen na kurtu
Česká tenisová kometa Barbora Krejčíková nadchla svými výkony na French Open celý tenisový svět. Získala si ale také ty, kteří...

Před 37 lety předvedl Ivan Lendl památný finálový obrat a poprvé vyhrál Grand Slam
Z Ivana Lendla se stal nejen nejlepší český tenista historie, ale také legenda celého tenisového světa. Získal osm...